Uudised

Patsiendikool

Kuula esimest Patsiendikooli loengut COVID-19 teemal

Patsiendikool on Regionaalhaigla ja Regionaalhaigla Patsiendinõukoja koostöös loodud ja pidevalt uuenev õppe- ja infokeskkond patsientidele, millega soovime rohkem kaasata patsiente aktiivselt osalema ennetus- ja raviprotsessis.

Loe lähemalt
Agris Peedu

Maski kandes annad oma panuse ravi kättesaadavusse

Regionaalhaigla meedikud kutsuvad #maskkaitseb teavituskampaaniaga Eesti rahvast üles hoolima nii enda kui oma lähedaste tervisest ning avalikes kohtades kaitsemaski kandma. Vaja on teha kõik võimalik selleks, et COVID-19 ravi ei võtaks ära liiga palju olulist ressurssi muude haiguste ravi arvelt.

Loe lähemalt
dr Roose

Radioloogiapäev - 125 aastat röntgenkiirte avastamisest!

8. novembril 1895 avastas Wilhelm Conrad Röntgen röntgenkiired, seetõttu tähistame kogu maailmas 8. novembril rahvusvahelist radioloogiapäeva ja pöörame tähelepanu radioloogia olulisusele meditsiinis!

Loe lähemalt
dr Pokker

Dr Helis Pokker: munandivähk on noorte meeste haigus

Munandivähki  esineb väga harva, Eestis on aastas 25–30 esmasjuhtu.  Miks siis üldse on tähtis sellest rääkida? "Munandivähk on tegelikult noorte meeste haigus, mis esineb kõige sagedamini vanuses 15–35 ning on selles vanusegrupis number üks kasvaja," selgitab Regionaalhaigla onkoloog-ülemarst dr Helis Pokker.

Loe lähemalt
ICU

Regionaalhaigla võttis kasutusele suhtlemist toetava rakenduse Communicare ICU

Regionaalhaigla intensiivravi osakondades on nüüdsest kasutusel uus, suhtlemist toetav rakendus Communicare ICU, mis on eeskätt mõeldud nendele patsientidele, kes ei saa mingil põhjusel rääkida ega muul viisil end väljendada, kuid on võimelised iseseisvalt rakendust kasutama. Lisaks patsientidele on rakendusest abi ka nende lähedastele ja patsiendiga suhtlevale personalile.

Loe lähemalt
vaimse tervise kuu

Täna, 10. oktoobril on ülemaailmne vaimse tervise päev

Oma tervise hoidmise nimel tuleb säilitada positiivset meelt. Võtke palun hetk ja kuulake Regionaalhaigla hingehoidja Katri Aaslav-Tepandi väärt mõtisklusi selle üle, mis on vaimne tervis ja kuidas vaimset tervist toetada.

Loe lähemalt
dr Vanakesa

Rindkerekirurgia ülemarst dr Tõnu Vanakesa "Huvitajale": kerkib esile vajadus kopsuvähi sõeluuringu järele Eestis

Vähinädala fookuses on seekord kopsuvähk: põhilisest riskifaktorist - tubakast - loobumise kõrval kerkib esile ka vajadus kopsuvähi sõeluuringu järele Eestis, avastamaks haigust varajases staadiumis, räägib Põhja-Eesti Regionaalhaigla kopsukirurg Tõnu Vanakesa.

Loe lähemalt
dr Valvere

Onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juhataja dr Vahur Valvere Õhtulehele: kopsuvähk on efektiivselt ennetatav

Naiste haigestumine kopsuvähki on aasta aastalt tõusuteel: ka naiste seas levinud HPV viirus on üks kopsuvähi tekke soodustajaid ning riskiteguriks on kõigi suitsetavate tubakatoodete tarbimine.

Loe lähemalt
COVID-19

5. oktoobrist tuleb enne haiglaravi ja päevakirurgilisi protseduure teha COVID-19 test

5. oktoobrist tuleb enne haiglaravi ja päevakirurgilisi protseduure teha COVID-19 test. Regionaalhaigla Mustamäe korpuses on alates 01.10.2020 avatud plaanilisele statsionaarsele ravile ja päevakirurgiasse tulevate patsientide ettetestimiseks mõeldud kabinet C1004. 

Loe lähemalt
günekoloogilise vähi päev

20. september on rahvusvaheline günekoloogilise vähi päev

20. september on rahvusvaheline günekoloogilisele vähile pühendatud päev. Kutsume naisi selle päeva puhul üles mõtlema nii iseendale, oma tervisele kui oma lähedastele!

Loe lähemalt
dr Pokker

Regionaalhaigla vähikeskuse juhiks saab uuest aastast dr Helis Pokker

Regionaalhaigla onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juhi konkursi tulemusena valiti kliinikujuhiks Regionaalhaigla ravitöö direktor onkoloog dr Helis Pokker. Uues rollis kliinikujuhina alustab dr Pokker 1. jaanuaril 2021. 

Loe lähemalt
dr Teras

Jüri Teras kaitses 8. septembril doktoritööd “Loco-Regional Treatment of Cutaneous Melanoma”

Tervisetehnoloogiate instituudi doktorant Jüri Teras kaitses teisipäeval, 8. septembril 2020 oma doktoritööd “Loco-Regional Treatment of Cutaneous Melanoma” (“Nahamelanoomi lokoregionaalne ravi”).

Loe lähemalt
Marina Teras

Novaator: Doktoritöö annab vihjeid, kuidas viirusega melanoomi ravida

Enamasti liigselt päikese käes olemise või solaariumis käimise tõttu tekkiv melanoom on maailmas üha kasvav probleem. Tallinna Tehnikaülikooli värske doktor Marina Teras uuris sestap võimalusi, kuidas melanoomi tõhusamalt avastada ja ravida.

Loe lähemalt
Patsiendinõukoda

Regionaalhaigla patsiendinõukojaga liitus kaks uut liiget

Sel nädalal kinnitas Regionaalhaigla juhatus kaks uut patsiendinõukoja liiget - Tallinna Puuetega Inimeste Koda ning Saaremaa Vähiühing.

Loe lähemalt
dr Elme

Dr Anneli Elme Delfile: varajasest rinnavähist tervenemise tõenäosus on 90 protsenti

Onkoloogi-vanemarsti Anneli Elme sõnul teab nüüdisaegne meditsiin vähist üsna palju, aga mitte veel kõike. Juba suudetakse leida vereprooviga vähialge, mida kindla vähivormiga seostada.

Loe lähemalt
dr Terje Peetso

Kolm vähiravikeskust, Eesti riik ja Roche Eesti alustavad ühist uuringuprojekti

Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Tartu Ülikooli Kliinikum, Ida-Tallinna Keskhaigla, Sotsiaalministeerium, Haigekassa ja Roche Eesti alustavad ühist teostatavusuuringut, et hinnata kopsuvähiga patsientide raviteekonnal kogutavate andmete koondamise võimalikkust ühtsesse andmekogusse. Projekti alustamise esimese olulise sammuna sõlmisid projekti osapooled ühiste kavatsuste protokolli. Uuringusse kaasatakse alates septembrist ühe aasta jooksul suurusjärgus 850 esmase kopsuvähi diagnoosi saanud patsienti.

Loe lähemalt
dr Marina Teras

Juunikuus kaitses dr Marina Teras doktoritöö "Melanoma Markers and New Treatment Perspectives"

Regionaalhaigla dermatoveneroloog-vanemarst dr Marina Teras kaitses 19. juunil Tallinna Tehnikaülikoolis oma doktoritöö "Melanoma Markers and New Treatment Perspectives" ("Melanoomi markerid ja uued raviperspektiivid").

Loe lähemalt
vähiravi

Regionaalhaigla ehitab koostöös Merko Ehitusega vähiravi tippkeskuse

10. juulil sõlmis Regionaalhaigla hankel edukaks osutunud AS Merko Ehitus Eestiga projekteerimis- ja ehituslepingu Mustamäe meditsiinilinnaku kolmanda arendusetapi rajamiseks. Ligikaudu 14 500 m2 suurune Y-korpus loob vähihaigetele tipptasemel ravivõimalused koondades Regionaalhaigla vähiravi kaasaegsesse ja patsiendisõbralikku keskkonda. Ehitustööde maksumus ilma käibemaksuta on ligikaudu 33,8 miljonit eurot ja tööde valmimise tähtaeg 2023. aasta juulis.

Loe lähemalt
regionaalhaigla

Regionaalhaigla leevendab piiranguid, 9. juulist võib külastada haiglaravil viibivaid patsiente

COVID-19 epidemioloogiline olukord on paranenud ja arvestades Terviseameti soovitusi leevendab Regionaalhaigla seniseid piiranguid. Haigla peauksest sisenemisel ei tule enam läbida tervisekontrolli ja küsitlust ning kaitsemaskide kandmine haiglaruumides ei ole enam kohustuslik. Samuti lubatakse alates homsest, 9. juulist, külastada haiglas viibivaid patsiente.

Loe lähemalt
dr Teras

Onkoloogide Selts valis uue juhatuse

Juunis toimus Eesti Onkoloogide Seltsi üldkogu, kus arutati vähiravi ja -diagnostikaga tegelevate erialade arenguid ning seltsi edasist tegevust. Valiti seltsi uus juhatus, juhatuse esimeheks sai dr Jüri Teras.

Loe lähemalt
dr Karusoo

Neuroendokriinkasvajaga patsiendid saavad taas radionukliidravi

7. aprillil toimus nukleaarmeditsiini osakonnas taas üle pika aja esimene peptiidretseptor radionukliidravi protseduur 177Lu-DOTATATE-ga (PRRT).

Loe lähemalt
Keemiaravi infotelefon

Keemiaravi patsientide toetamiseks avatud infotelefonilt saab nõu küsida kuni 1. juunini

Koroonakriisi eriolukorras Põhja-Eesti Regionaalhaigla keemiaravi patsientide toetamiseks avatud infotelefonilt 5399 4187 on võimalik nõu küsida kuni 1. juunini. Regionaalhaigla keemiaravi patsiendid saavad helistada infotelefonile esmaspäevast reedeni 10.00–15.00 ja nädalavahetusel 12.00–14.00, telefonil annavad nõu keemiaravi arstid.

Loe lähemalt
vähiravi nõuandetelefon

Vähiravi infotelefonid pälvisid patsientide tunnustuse

Koroonakriisi eriolukorra ajal avas Regionaalhaigla vähipatsientidele mitu infotelefoni. Statistika näitab, et nõustamistelefonid olid patsientide seas populaarsed ja hinnatud.

Loe lähemalt
Rinnakabinet

Rinnakabinetid on taas avatud

Mai on rahvusvaheline rinnavähi ennetuse ja varajase avastamise kuu. Julgustame kõiki naisi rinnakabinetti külastama – oluline on, et ka ilma kaebusteta naised tuleksid uuringule, sest rinnavähk ei anna endast varajases staadiumis märku. Regionaalhaigla rinnakabinetti olete oodatud vastuvõtule nii saatekirjaga kui ka saatekirjata. Meie rinnakabinetid on mõeldud igas vanuses naistele, kellel on rinna-alaseid muresid või küsimusi.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Korduma kippuvad küsimused seoses ravitöö taastamisega

Järgnevalt leiate vastused korduma kippuvatele küsimustele seoses plaanilise ravitöö järkjärgulise taastamisega. 

Loe lähemalt
Päevitamise kahjulikkusest naha tervisele

Onkoloog Elen Vettus Õhtulehele: unustame ükskord ära, et päike on naha sõber ja kahjustunud nahk on ilus

Loomulikult tahavad paljud pärast pikka karantiini nautida päikest ja saada pruun jume, kuid päike ei ole just meie naha parim sõber. „Inimesed teavad küll, et kahtlase sünnimärgi leidmisel tuleb seda näidata arstile, kuid päevitamise kahjulikkusest on teadmised endiselt väiksed,“ arvab Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Dr Niine Nahakliiniku onkoloog Elen Vettus.

Loe lähemalt
Täna tähistame õdede päeva.

Täna tähistame õdede päeva

Täna, 12. mail tähistatakse rahvusvahelist õdede päeva. Regionaalhaiglas töötab kokku 2300 õendus- ja hooldustöötajat, mis moodustab kokku 53% personalist. Tunnustame ja õnnitleme kogu õenduspersonali sel tähtsal päeval!

Loe lähemalt
dr Marina Teras

Dermatoveneroloog-vanemarst Marina Teras Meditsiiniuudistele: melanoom võib paikneda ka väljaspool tavalokalisatsiooni

Pigmendirakke esineb arenguliselt ka teistes kudedes kui nahk: konjuktiiv, horoid ning limaskestad suus, ninas, söögitorus, sooles ja kusesuguteedes. Neist paikmetest areneb hinnanguliselt 3% juhtudest ka melanoomi kolle.

Loe lähemalt
Kristi Kalvik

Kliiniline psühholoog Kristi Kalvik räägib meetodist, mis on abiks muretsemisega toimetulemisel

Keerulistel aegadel kipume sageli tundma rohkem ärevust ning pähe tulevad häirivad ja rõhuvad mõtted.

Loe lähemalt
Vaher

Vaimse tervise õde Liis Kristiin Vaher õpetab, kuidas eemalduda muremõtetest

Meie pead läbivad päeva jooksul tuhanded mõtted, kujutluspildid ja mälestused – mõned neist on meeldivad, mõned aga rõhuvad ja häirivad. Raskel ajal võib pähe tulla palju negatiivseid mõtteid, mis võivad häirida keskendumist.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Regionaalhaigla on taastamas oma tavapärast töörütmi

Eelmisel nädalal alustas Regionaalhaigla kriisist väljumise plaani detailide kokkuleppimist. Patsientide vastuvõtt järk-järgult taastub kriisieelsele tasemele.

Loe lähemalt
Maire Kuddu

Eriolukorras loodud kiiritusravi infotelefon on pälvinud patsientide tunnustuse

Koroonakriisi tõttu Regionaalhaigla kiiritusravi patsientide nõustamiseks ja toetamiseks avatud infotelefon 5328 4759 on ligi kuu ajaga end õigustanud – helistajate tunnustavast tagasisidest nähtub, et sellega on loodud võimalus saada spetsialistilt oma probleemile kiiret lahendust, värskeimat infot ja kindlustunnet ärevas olukorras.  

Loe lähemalt
E. Reva

Regionaalhaigla keemiaravi infotelefon sai esimese kuuga 266 kõnet

Koroonakriisi eriolukorras Põhja-Eesti Regionaalhaigla keemiaravi patsientide toetamiseks ja nõustamiseks avatud infotelefon 5399 4187 on edukalt käima läinud, esimese kuu jooksul aitasid arstid ja õed patsiente ja nende lähedasi 266 korral.     

Loe lähemalt
nõuandetelefon

Regionaalhaigla avas kiiritusravi patsientidele nõuandetelefoni

Alates 27. märtsist töötab tööpäevadel kell 10.00–13.00 nõuandetelefon numbril 5328 4759 kiiritus- ja samaaegset keemiaravi saavatele haigetele, kus nõu annab onkoloog.

Loe lähemalt
keemiaravi

Valminud on keemiaravi tutvustav video, et toetada meie patsiente nende raviteekonnal

Tutvuge videoga lähemalt siin.

Loe lähemalt
podcast

Kuidas tulla toime koroonaviirusest tingitud hirmu ja ärevusega?

Kuulake samal teemal podcasti Regionaalhaigla psühholoogide Kristi Kalviku ja Marko Neemega siit.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Mustamäe korpuse peasissepääs on 21.–22. märtsil suletud

Regionaalhaigla Mustamäe korpuse peasissepääs on 21.– 22. märtsil suletud. Infotelefon töötab kell 8.00-18.00 numbril 617 1300.

Loe lähemalt
telefon

Regionaalhaigla avas COVID-19 infotelefoni keemiaravi patsientidele

Alates 20. märtsist saavad Regionaalhaigla keemiaravi patsiendid helistada COVID-19 infotelefonile numbril 5399 4187.

Loe lähemalt
COVID-19

COVID-19: ohutuse tagamiseks lükkame edasi nende patsientide visiidid, kelle jaoks viivitus ei mõjuta ravitulemust ega ohusta seisundit

Kriitilisel ajal lükkame ohutuse tagamiseks edasi nende patsientide visiidid, kelle jaoks viivitus ei mõjuta ravitulemust ega ohusta seisundit.

Loe lähemalt
Terviseameti soovitused

Kuidas hoida ennast ja teisi viiruste hooajal?

Tutvuge lähemalt Terviseameti soovitustega.

Loe lähemalt
Peep Talving

Kuula Regionaalhaigla Tervisepooltunni podcasti episoodi koroonaviirusest

Saates on külas Regionaalhaigla ülemarst dr Peep Talving.

Loe lähemalt
Suuroja

Lastehaigla kolleegipreemia pälvis Regionaalhaigla onkoloog dr Tiit Suuroja

21. veebruaril tunnustas Tallinna Lastehaigla vabariigi aastapäevale pühendatud aktusel kolleegipreemiaga Regionaalhaigla onkoloogi dr Tiit Suuroja.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Regionaalhaiglas sai vähiravi 9212 patsienti

2019. aastal pakkus Regionaalhaigla vähiravi kokku 9212 patsiendile, haigekassa rahastas ravi 47 miljoni euro eest.

Loe lähemalt
dr Pille Sillaste

Dr Pille Sillaste: palliatiivse ravi vajadus kasvab iga aastaga

Eesti esimese ja ainsa palliatiivravi keskuse eestvedaja dr Pille Sillaste unistab meeskonna suurendamisest ja sellest, et palliatiivravi muutuks Eestis süsteemseks, mitte ei jääks entusiastide pärusmaaks, nagu seni on olnud.

Loe lähemalt
Pilt 2

Teadus kliinilise tööga käsikäes

Regionaalhaigla onkoloogia-hematoloogia kliinikus on kliiniline ja siirdemeditsiiniline teadustöö hästi juurdunud ning onkoloogidel on suur huvi teadus-arendustöö vastu.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla liitus vähilugude kogumiskampaaniaga

Regionaalhaigla liitus vähilugude kogumiskampaaniaga „Elu vähiga. Jaga oma lugu.“

Eesti Tervishoiu Muuseumi, Tervise Arengu Instituudi, Eesti Vähiliidu ning ravimitootjate koostöös sündinud Eesti inimeste vähilugude kogumiskampaaniaga liitus Põhja-Eesti Regionaalhaigla.

Loe lähemalt
dr Riina Kütner

Regionaalhaigla valis esmakordselt aasta kõneisikud

Sel aastal andis Regionaalhaigla juhatus aastalõpupeol esmakordselt välja mitu olulist tunnustusauhinda, välja kuulutati aasta meeskond ja aasta kõneisikud 2019.

Loe lähemalt
Kiirendi

Kiiritusravi: traditsioonidega ravi areneb üha edasi

Viimasel kümnendil on mitu tehnoloogilist arengut andnud hoogu täppiskiiritusravi arenguks.

Loe lähemalt
Anneli Elme

Uusim suund vähiravis on immuunravi

Tänu kliiniliste ja teadusuuringute edule on vähktõvest tervenenute osakaal kõige kiiremini kasvav inimeste rühm tervishoius.

Loe lähemalt
Mariken Ross

Maliigsete hematoloogiliste haiguste ravi

Hematoloogiliste haiguste diagnostika ning ravi on üks kiiremini arenevaid meditsiinivaldkondi, kus uuendusi lisandub pea igapäevaselt. 

Loe lähemalt
Globocan2018

Vähk Eestis – haigestumuse, suremuse ja elulemuse trendid

GLOBOCAN 2018 andmetel on vähk enneaegse suremuse (vanuses 0–69 aastat) põhjustajana esikohal paljudes kõrgelt arenenud riikides (sh USA, Kanada, Põhja-, Lääne- ja Lõuna-Euroopa riigid), Eestis ja teistes Balti riikides seni veel teisel kohal südame- ja veresoonkonna haiguste järel.

Loe lähemalt
Terve Eestiga Vähi vastu kampaania allkirjastamine

TERVE Eestiga vähi vastu

MTÜ Eesti Vähiliit ja Eesti Vabariigi õiguskantsler Ülle Madise kutsuvad inimesi osalema suurüritusel „Terve Eestiga vähi vastu“ ning toetama vähi ennetustegevust ja varajast avastamist.

Loe lähemalt
Dr Riina Kütner rinnakabinetis

Regionaalhaigla rinnakabinetti on oodatud kõik naised!

Tuntud rinnaarst dr Riina Kütner julgustab kõiki naisi Regionaalhaigla rinnakabinetti külastama, tulla saab olenemata vanusest ning nii saatekirjaga kui ka saatekirjata. Kõik on oodatud tervist kontrollima, sest õigeaegselt avastatud rinnavähk on hästi ravitav.

Loe lähemalt
dr Helis Pokker

Dr Helis Pokker: kasvajaga peab õppima elama

2012. aastal avastati maailmas 14,1 miljonit uut vähijuhtumit ja 8,2 miljonit inimest kaotas haiguse tõttu elu. Ka tulevikuprognoos pole kuigi optimistlik.

Loe lähemalt
PERH akrediteering

Regionaalhaigla on esimene ESMO poolt akrediteeritud vähiravikeskus Balti regioonis

Oktoobris sai Regionaalhaiglast esimene Euroopa Onkoteraapia Ühingu ESMO poolt akrediteeritud onkoloogia ja palliatiivravi integreeritud keskus

Loe lähemalt
labor

Labor saab aidata kaasa vähi avastamisele?

21. sajandi inimene on enamasti terviseteadlik ja tunneb muret võimalike tervisehäirete varase diagnoosimise pärast. Ka vähiga seotud hirm ei ole kadunud. Kõige lihtsam moodus tundub olevat anda vereproov ja lasta seda igakülgselt uurida, et avastada varakult võimalikud kõrvalekalded.

Loe lähemalt
dr Vanakesa

Maailmakuulus kirurg näitab Tallinnas uniportaalset torakoskoopilist rindkereoperatsiooni

23.–24. oktoobril 2017 võõrustas Põhja-Eesti Regionaalhaigla kolmekümmet kolleegi Balti riikidest ja Soomest. Kahe päeva jooksul toimuv VATS (videotorakoskoopia) kursus, koos loengute ja näitlike operatsioonidega keskendub uuematele endoskoopilise kopsukirurgia meetoditele.

Loe lähemalt
PERH vähiravikonverents

Regionaalhaigla interdistsiplinaarne vähiravikeskus

Tutvuge vähiravikeskust tutvustava videoga lähemalt siin.

Loe lähemalt
Dr Viigimaa

Intervjuu dr Iige Viigimaaga hematoloogiast

„Hematoloogias muutub kõik ülikiiresti,“ tõdeb Regionaalhaigla hematoloog dr Iige Viigimaa. Seetõttu on möödapääsmatu nii kompetentsi koondumine kui ka kitsam spetsialiseerumine.

Loe lähemalt
Palliatiivravi Töögrupp

Kuidas raske haiguse ajal vastu pidada või lähedast toetada?

Kuidas parimal viisil vähki põdevat lähedast toetada? Kuidas ise rasket haigust põdedes vastu pidada? Kui Teid või Teie lähedast on tabanud raske haigus ja Te ei tea, kuidas edasi, olete väga oodatud PALLIATIIVRAVI KESKUSE INFOTUNDI iga kuu viimasel neljapäeval.

Loe lähemalt
Riina Kütner

Regionaalhaigla ajakiri

«Nüüdisaegne kvaliteetne vähiravi on multimodaalne, kombineerides vajadusel kirurgilist, kiiritus- ja süsteemset ravi ning vähihaigete toetus- ja taastusravi.»

Loe lähemalt
emakakaelavähi

Emakakaelavähi sõeluuring

2020. aastal kutsutakse emakakaelavähi sõeluuringule ravikindlustatud naisi sünniaastatega 1965, 1970, 1975, 1980, 1985 ja 1990.

Loe lähemalt
Rinnavähi sõeluuring

Rinnavähi ja emakakaelavähi sõeluuringud

2020. aastal kutsutakse rinnavähi sõeluuringule ravikindlustatud naisi sünniaastatega 1953, 1954, 1958, 1960, 1962, 1964, 1966, 1968 ja 1970. 2020. aastal kutsutakse emakakaelavähi sõeluuringule ravikindlustatud naisi sünniaastatega 1965, 1970, 1975, 1980, 1985 ja 1990.

Loe lähemalt
Suuroja

Jämesoolevähi sõeluuringud

2020. aastal kutsutakse jämesoolevähi sõeluuringule aastal 1952, 1954, 1956, 1958 ja 1960 sündinud ravikindlustatud mehed ja naised.

Loe lähemalt