Uudised

president Karise pöördumine

President Alar Karise pöördumine

22. oktoobril kohtus Vabariigi President Alar Karis Põhja-Eesti Regionaalhaigla juhatuse esimehe Agris Peedu, Tartu Ülikooli Kliinikumi juhatuse esimehe Priit Perensi, Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimehe Arkadi Popovi, ja Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimehe Tarmo Bakleriga. Edastame Presidendi avalduse pärast kohtumist nelja haigla juhiga.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

22. oktoobrist kehtib Regionaalhaiglas patsientide külastuskeeld

Seoses COVID-nakkusfooni pideva tõusuga Tallinnas ja Harjumaal, kehtestab Regionaalhaigla alates reedest, 22. oktoobrist, haiglaravil viibivate patsientide külastuskeelu. Patsientidele mõeldud pakid tuleb jätta haigla infolauda, kust need saadetakse patsientidele edasi, palume pakile korrektselt märkida patsiendi nimi ning osakond.

Loe lähemalt
palliatiivravi

Pille Sillaste: Palliatiivne ravi saab lahutamatuks osaks ravisüsteemist

10. oktoober tähistatakse rahvusvahelist palliatiivse ravi ja hospiitsi päeva, kuid paraku üsna vähe teatakse Eestis, mis on palliatiivne ravi.

Loe lähemalt
dr Valvere

Melanoomi ennetada on palju kergem kui ravida

„Nahakasvajaid on võimalik paljudel juhtudel vältida, kui teada olulisi riskifaktoreid ning neid ennetada. Samuti on haigus juba varajases staadiumis avastatav ja väga sageli ka tervistavalt ravitav, kui inimesed ennast ja oma lähedasi jälgivad,” selgitab Eesti Vähiliidu nõukogu esimees ja PERHi onkoloog-ülemarst Vahur Valvere.

Loe lähemalt
onkoloogilise günekoloogia päev

20. septembril tähistatakse onkoloogilise günekoloogia päeva

20. septembril tähistatakse onkoloogilise günekoloogia päeva, Regionaalhaigla onkogünekoloogia töörühm kutsub naisi üles endast hoolima ja osalema nii emakakaelavähi kui rinnavähi sõeluuringul. Sõeluuring ei asenda regulaarset günekoloogilist kontrolli, mida soovitame kõigil, ka kaebusteta naistel, läbida iga 1-2 aasta tagant. Varakult avastatud vähk on väljaravitav.

Loe lähemalt
dr Kütner

Dr Riina Kütner räägib saates "Tervist!" rinnavähi ravist

Eestis saab igal aastal esmase vähidiagnoosi ligi 9000 inimest, neist 800 rinnavähidiagnoosi. Rinnavähk on kõige sagedamini esinev pahaloomuline kasvaja naistel. Regionaalhaiglas saavad vähiravi pea pooled patsiendid üle Eesti. 

Loe lähemalt
dr Elme

Regionaalhaigla onkoloogid viisid koostöös Euroopa tippspetsialistidega läbi rahvusvahelise onkoloogia meistriklassi

Regionaalhaigla onkoloogid eesotsas dr Anneli Elmega korraldasid juulis koostöös Euroopa suurimate vähiorganisatsioonidega rahvusvahelise onkoloogiaalase meistriklassi (ESO-ESMO Baltic and Eurasia Masterclass in Clinical Oncology) Balti ja Euraasia regiooni noortele onkoloogidele.

Loe lähemalt
onkoloogiakeskus, onkopsühholoogia

Kliiniline psühholoog Inna Narro: onkopsühholoogia valdkonna teoreetiline ja praktiline käsitlus tänapäeva onkoloogias

Vähidiagnoosiga inimene ei ole haige inimene, vaid inimene, kellel on haigus. Inimesed, kellel on haigus, ei vaja mitte haletsust ega kaastunnet, vaid mõistmist ja arusaamist.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla, maskid

4. augustist kehtib haigla üldaladel taas maskikandmise nõue

Alates 4. augustist kehtib Regionaalhaigla avalikel aladel (nt fuajee, koridorid, osakondade üldalad) taas maskikandmise nõue, et säilitada ohutu ravi- ja töökeskkond nii patsientidele kui töötajatele.

Loe lähemalt
dr Kuddu

Kiiritusonkoloogia muutuv roll ja nüüdisaegse vähiravi arengusuunad

Enam kui sajand on kiiritusravi olnud vähiravi alus ning pooled vähihaigetest vajab oma raviteekonnal ka kiiritusravi. Vähihaigestumuse kasv, erinevate vähipaikmete varase avastamise strateegiad ning elulemuse paranemine toovad kaasa kiiritusravi laiema kasutamise ning näidustuste lisandumise vähiravis.

Loe lähemalt
dr Pokker

Patsiendikeskne raviteekond - pikk elu koos vähidiagnoosiga

Tänapäevase vähiravi kiire areng on kergitanud sellelt haiguselt lootusetuse loori. Nüüd tekivad aga uued küsimused: kuidas elada pikki aastaid koos diagnoosiga.

Loe lähemalt
kiiritusravi

Kiiritusravi kvaliteedisüsteem

Kiiritusravi on tulemuslik ja kuluefektiivne raviviis vähkkasvajate ravis.

Loe lähemalt
dr Panken

COVID-19 vastane vaktsineerimine ja onkoloogilised haiged

COVID-19 pandeemia, mille põhjustajaks on SARS-CoV-2 viirus, avaldab jätkuvalt tõsist mõju kõigile inimestele, kaasa arvatud vähihaigetele ning nende lähedastele. 

Loe lähemalt
dr Kersti Oselin

Eestis algab rakendusuuring kopsuvähiga vähipatsientidel täppisdiagnostika mõju hindamiseks igapäeva praktikas

Aasta tagasi alanud Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Tartu Ülikooli Kliinikumi, Ida-Tallinna Keskhaigla, Haigekassa, Sotsiaalministeeriumi ja Roche Eesti OÜ kopsuvähialase ühisprojekti elluviimiseks moodustatud meeskonna juhtimisel algab Eestis uus rakendusuuring. Seni on meeskond keskendunud kliiniliste andmete koondamisele ja Kaiku Health tarkvara abil patsientide aktiivsemale kaasamisele raviprotsessi, kuid uue alamprojektiga uuritakse, kas ja kuidas muutuksid raviotsused, kui onkoloogil oleks ravi personaliseerimiseks ravi alustamisel teada detailne info patsiendi vähirakkude bioloogiast.

Loe lähemalt
regionaalhaigla_onkoloogia

Regionaalhaigla Grand Man tiitli pälvis staažikas onkoloog dr Vahur Valvere

7. juulil andsid president Kersti Kaljulaid, tervise- ja tööminister Tanel Kiik ja Regionaalhaigla juhatus haigla tervishoiujuhtide pidulikul koosviibimisel 2021. aasta Grand Man tiitli onkoloog dr Vahur Valverele.

Loe lähemalt
regionaalhaigla

Regionaalhaigla avalikel aladel ei pea maski kandma

Lähtuvalt paranenud COVID-19 epidemioloogilisest olukorrast ei pea alates 6. juulist Regionaalhaigla avalikel aladel maski kandma. EMO-s ja vastuvõttudel jääb maski nõue kehtima.

Loe lähemalt
emakakael

Eesti Haigekassa: emakakaelavähi sõeluuringul käib endiselt liiga vähe naisi

Möödunud aastal käis jaanuarist novembrini emakakaelavähi sõeluuringul vaid 37% sihtrühma kuuluvatest naistest. Samas nakatub 80% inimestest elu jooksul mõne papilloomiviiruse tüvega, millest ohtlikumad põhjustavad vähki. Kui kõrvutada neid arve, siis seisame silmitsi probleemiga, et naised jõuavad arsti juurde liiga hilja. See on üks põhjus, miks tuli sõeluuringute metoodikas ümberkorraldusi teha.

Loe lähemalt
sõeluuring

Palun hoia oma tervist ja tule sõeluuringule

Meil on Sulle palve, palun hoia oma tervist ja tule sõeluuringule! Igal aastal käib emakakaelavähi sõeluuringul liiga vähe kutsutud naisi, kuid varakult avastatud muutused on ravitavad.

Loe lähemalt
Päevitamise kahjulikkusest naha tervisele

Onkoloog Elen Vettus Õhtulehele: unustame ükskord ära, et päike on naha sõber ja kahjustunud nahk on ilus

Loomulikult tahavad paljud pärast pikka karantiini nautida päikest ja saada pruun jume, kuid päike ei ole just meie naha parim sõber. „Inimesed teavad küll, et kahtlase sünnimärgi leidmisel tuleb seda näidata arstile, kuid päevitamise kahjulikkusest on teadmised endiselt väiksed,“ arvab Põhja-Eesti Regionaalhaigla ja Dr Niine Nahakliiniku onkoloog Elen Vettus.

Loe lähemalt
verekeskus

Onkoloogilised patsiendid vajavad verd

Regionaalhaigla verekeskus paneb kõigile südamele ka suvekuudel verd loovutada. Juba esimeste soojade ilmadega on verevarud langenud kriitilise piirini.

Loe lähemalt
Dr Elme

Dr Anneli Elme Delfile: vähi varases staadiumis alternatiivmeditsiini valinud patsientide suremus on suurem kui standardravi saajatel

Onkoloogi-vanemarsti Anneli Elme sõnul teab nüüdisaegne meditsiin vähist üsna palju, aga mitte veel kõike. Juba suudetakse leida vereprooviga vähialge, mida kindla vähivormiga seostada.

Loe lähemalt
onkoloogiakeskus

Valminud on rinnavähi raviteekonna mobiilirakenduse pilootprojekt

Valmis on saanud rinnavähi raviteekonna mobiilirakendus (äpp), mis on suurepärane näide Regionaalhaigla kõikide raviteekonna osapoolte tihedast koostööst.

Loe lähemalt
rinnavähk

Rinnavähk - see ei tähenda maailmalõppu!

Regionaalhaigla ja Meditsiiniuudiste koostöös ilmus eriväljaanne rinnavähist, kus leiab põhjaliku info rinnavähi ennetamisest, kaasaegsetest ravivõimalustest ning taastusravist.

Loe lähemalt
dr Valvere

Rinnavähk on olemuselt alati geneetiline haigus

Nagu kõik vähkkasvajad, on ka rinnavähk geneetiline haigus, mis tähendab, et vähk tekib rakutuuma DNAs toimunud geenimuutuste ehk mutatsioonide tulemusena.

Loe lähemalt
kiirendi

Rinnakasvajate kiiritusravi

Kiiritusravi on tulemuslik ja kuluefektiivne raviviis vähkkasvajate ravis. Kuidas toimub kaasaegne rinnakasvajate kiiritusravi?

Loe lähemalt
Dr Metsaots

Süsteemravi uued võimalused

Sihtmärkravi on võrreldes keemiaraviga vähem toksiline, sest see mõjutab vähem organismi normaalseid rakke. Ka rinnavähiravis on kasutusele võetud uued sihtmärkravimid, mis parandavad ka agressiivsemate vähivormidega patsientide ravi. Tervistava ravi puhul kombineeritakse parima ravitulemuse saavutamiseks sihtmärkravi keemiaraviga.

Loe lähemalt
Elina Reva

Õde-nõustaja leiab murele lahenduse

Õe roll vähiravis on muutunud aina olulisemaks, regulaarselt toimuvad õdede vastuvõtud ning õde-nõustajad toetavad patsiente ravi ajal ja ravikuuride vaheaegadel, samuti peale aktiivravi lõppemist. 

Loe lähemalt
Annelii Jürgenson

Taastusravi vaatab patsienti tervikuna

Tõhus vähiravi on kinkinud paljudele elu või seda oluliselt pikendanud. Osa vähihaigetest tervistuvad nii, et aastate möödudes ei jää märkigi, mis meenutaks olnud haigust.

Loe lähemalt
dr Kütner

Rinnavähi ravimine on haiglas alati meeskonnatöö

„Küll see teie töö on ikka raske,“ ütlevad vahel meie patsiendid ja tuttavad. Tegelikkuses pole onkoloogide töö raskem teiste kolleegide omast, küll aga kindlasti huvitav, elukestvat õpet vajav ja õpetav. 

Loe lähemalt
regionaalhaigla

Regionaalhaigla vähiteatis muutub elektrooniliseks

Regionaalhaigla hakkas esimese tervishoiuasutusena elektrooniliselt vähiteatisi edastama Tervise Arengu Instituudi vähiregistrile. Tegemist on olulise sammuga, mis muudab teatise edastamise märgatavalt mugavamaks ja turvalisemaks, aitab kokku hoida arstide töötunde ja säästab keskkonda.

Loe lähemalt
vähiravi

Regionaalhaigla uus vähiravikeskus loob patsientidele täiendavad tipptasemel ravivõimalused

14. mail saeti pidulikult alla pärg Regionaalhaigla uue vähiravikeskuse ehk Y-korpuse katuselt. Ligikaudu 14 000m2 suurune Y-korpus, mis valmib aastal 2022, loob vähipatsientidele täiendavad tipptasemel ravivõimalused, koondades Regionaalhaigla vähiravi kaasaegsesse ja patsiendisõbralikku keskkonda.

Loe lähemalt
COVID-19

Regionaalhaiglas saab kogu septembrikuu vältel vaktsineerida ka ette registreerimata

Regionaalhaigla vaktsineerimiskabinet ootab septembris COVID-19 vastu vaktsineerima ka kõiki neid soovijaid, kes ei ole omale vaktsineerimisaega ette broneerinud.

Loe lähemalt
dr Pokker

Regionaalhaigla vähikeskus sai rahastuse uue kaugteenuse kasutuselevõtuks

28. aprillil kuulutati välja Haigekassa kaugteenuste näidisprojekti konkursi võitjad, võitjate seas oli ka Regionaalhaigla vähikeskuse projekt “OnKontakt - vähipatsiendi e-tugi". Konkursi raames toetatakse uue kaugteenuse väljatöötamist, kasutuselevõttu ning mõju hindamist tervishoiusüsteemile.

Loe lähemalt
patsiendikool

Kuulake Patsiendikooli loengut teemal "Mida me võidame riiklikust vähitõrjeplaanist?"

Olete oodatud kuulama veebiloengut, milles kõneleme riiklikust vähitõrjeplaanist.

Loe lähemalt
dr Kersti oselin

Kuula 13. aprillil veebiloengut "Vähigeeni test – kellele ja miks?"

Geenitest ja geeniandmetel otsuste tegemine on trend, mille kasvamist on võimaldanud teaduse areng.

Loe lähemalt
hemofiilia

Kutsume 17. aprillil, ülemaailmsel hemofiilia päeval kuulama seminari "Veritsushaigustega patsient"

Olete oodatud kuulama Eesti Hematoloogide Seltsi veebiseminari "Veritsushaigustega patsient".

Loe lähemalt
palliatiiv

Regionaalhaigla aatriumis on üleval palliatiivravi tutvustav rändnäitus

23. märtsist on Regionaalhaigla aatriumis üleval palliatiivravi tutvustav rändnäitus “Bridges of Dreams”, mille eesmärk on tõsta ühiskonnas teadlikkust palliatiivravi olemasolust ja võimalustest.

Loe lähemalt
Harjutusi stressi ja pingete maandamiseks

Harjutusi stressi ja pingete maandamiseks

Regionaalhaigla kliinilised psühholoogid ja vaimse tervise õed jagavad harjutusi ja nippe, kuidas maandada stressi, pingeid ja ennetada läbipõlemist.

Loe lähemalt
patsiendiohutus

Patsiendiohutus nõuab järjepidevat tegutsemist

Igale patsiendile on oluline, et haiglakeskkond oleks talle turvaline, kogu haiglas üheselt mõistetaval patsiendiohutuse süsteemil on turvalisuse tagamisel äärmiselt tähtis roll. Regionaalhaiglas töötab alates märtsist esmakordselt patsiendiohutuse peaspetsialist ning patsiendiohutusele pööratakse järjepidevat tähelepanu.

Loe lähemalt
COVID-19

65-aastaseid ja vanemaid inimesi oodatakse digiregistratuuri kaudu vaktsineerimisele

Sellel nädalavahetusel oodatakse vaktsineerimisele kõiki inimesi, kes on 65-aastased või vanemad. Sobiva vaktsineerija saab inimene esmakordse piloodi kaudu valida üleriigilise digiregistratuuri abil.

Loe lähemalt
Dr Vahur Valvere

Rakuvaba DNA muudab vähiravi personaalsemaks

Kasvaja genoomi profileerimine vereproovist ehk vedeliku biopsia võimaldab tuvastada raviks olulisi sihtmärkgeene, ennustada ravitulemust ning diag

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Regionaalhaigla tänab patsiente mõistva suhtumise eest

Regionaalhaigla tänab kõiki oma patsiente mõistva suhtumise eest olukorras, kus tervishoiukriisis oleme pidanud edasi lükkama teie haiglaravi vajavaid plaanilisi uuringuid, tegema muutusi raviplaanides, muutma vastuvõtuaegu  või jätma ootele plaaniliste kirurgilise ravi.

Loe lähemalt
Vähiliidu pressikonverents

Meditsiiniuudised: Tuleks alustada kopsvähi sõeluuringu testprojekti

Vähiliidu poolt vähinädala puhul sügisel korraldatud pressikonverentsil jäi kõlama mõte, et Eestis tuleks alustada kopsuvähi sõeluuringu testimist, kuna see vähendaks oluliselt suremust.

Loe lähemalt
Toimetulek vähidiagnoosiga

Cheryl Rezek aitab mõista, kuidas leppida uudisega, mille tõttu näib senine elu ja maailm kokku kukkuvat

Äripäeva kirjastuselt on ilmunud Cheryl Rezeki, kliiniline psühholoogi ning teadveloleku õpetaja, teos "Toimetulek vähidiagnoosiga". 

Loe lähemalt
munasarjavähk, regionaalhaigla

Uus meetod aitab õigeaegselt munasarjavähki diagnoosida

Munasarjavähi diagnoosimine varajases staadiumis on suureks väljakutseks. Dr Olesja Vellend kirjutab Regionaalhaiglas tehtavast uuest uuringust, mis aitab munasarjakasvaja õigeaegsele diagnoosimisele edukalt kaasa. Uuring on soovitatav igas vanuses naistele, kellel on tuvastatud munasarjamoodustised.

Loe lähemalt
toitumine, patsiendikool

Toitumise ja toitmisravi teemaline veebiloeng

Iga amps loeb! Toitumisega seonduv ei jäta kedagi külmaks. Kliinilise toitumise arst-konsultant Hanna-Liis Lepp teeb videos ülevaate, millised küsimused leiavad vastused teisipäeval meie Patsiendikoolis. 

Loe lähemalt
Peetso, patsiendikool, toitumine

Regionaalhaigla juhatuse liige Terje Peetso kutsub kuulama Patsiendikooli loenguid

Regionaalhaigla juhatuse liige Terje Peetso selgitab, miks on Patsiendikool ellu kutsutud ja kes on oodatud Patsiendikooli loenguid kuulama. Järgmine veebiloeng toimub juba 2. märtsil teemal "Toitumine ja toitmisravi haiglas ning kodus. Nõuanded ja müüdid". Kõik loengud on huvilistele tasuta ja hiljem ka järelvaadatavad.

Loe lähemalt
covid-19 vaktsiin

Vaadake videost dr Anu Plankeni soovitusi onkoloogilistele haigetele COVID-19 vaktsineerimise osas

Regionaalhaigla onkoloog dr Anu Planken vastab sagedamini esinevatele küsimustele, mis puudutavad onkoloogilisi haigusi ning COVID-19 vaktsineerimist.  

Loe lähemalt
Patsiendikool, toidu tõhustamine

Patsiendikool kutsub kuulama loengut "Toitumine ja toitmisravi haiglas ning kodus. Nõuanded ja müüdid"

Regionaalhaigla koostöös patsiendinõukojaga toob Teieni Patsiendikooli loengu: "Toitumine ja toitmisravi haiglas ning kodus. Nõuanded ja müüdid". Loengut saate kuulata 2. märtsil kell 13.00–14.30 veebi vahendusel.

Loe lähemalt
Suuroja

Jämesoolevähi sõeluuringud

2021. aastal kutsutakse jämesoolevähi sõeluuringule 1953, 1955, 1957, 1959 ja 1961 aastal sündinud (sh ravikindlustamata) mehed ja naised.

Loe lähemalt
Rinnavähi sõeluuring

Rinnavähi ja emakakaelavähi sõeluuringud

2021. aastal kutsutakse rinnavähi sõeluuringule naisi (sh ravikindlustamata) sünniaastatega 1955, 1957, 1959, 1961, 1963, 1965, 1967, 1969 ja 1971. 2021. aastal kutsutakse emakakaelavähi sõeluuringule naisi (sh ravikindlustamata) sünniaastatega 1956, 1961, 1966, 1971, 1976, 1981, 1986, 1991.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla_radioloogia_onkoloogia

Esimene 177Lu-PSMA ravi Regionaalhaiglas

Meil on häid uudiseid! Tänu heale koostööle onkoloogidega ja SA Hille Tänavsuu Vähiravifondi “Kingitud Elu” finantsilisele toele tegime 3. veebruaril 2021. a Regionaalhaiglas esimese 177Lu-PSMA ravi.

Loe lähemalt
dr Valvere

Dr Vahur Valvere kõneleb saates "Reporteritund" riiklikust vähitõrje plaanist aastaiks 2021 kuni 2030

Oleme uhked, et Eesti inimesed elavad praegu kauem kui kunagi. Samas kinnitavad onkoloogid, et kõrgem eluiga on suurim risk vähki haigestuda. Seepärast on haiguse varane avastamine, personaalmeditsiini rakendamine ja standardne patsienditeekond uue riikliku vähitõrje tegevuskava olulised eesmärgid.

Loe lähemalt
Patsiendikool

Patsiendikool kutsub kuulama loengut “Terviseandmed Teie tervise heaks”

Regionaalhaigla koostöös Patsiendinõukojaga toob Teieni Patsiendikooli loengu: “Terviseandmed Teie tervise heaks”.

Loe lähemalt
Dr Vahur Valvere

Vähi ohjaja dr Vahur Valvere: „Onkoloogia on meeskonnatöö.“

Dr Vahur Valvere nime teavad Eestis kõik vähiravi ja -ennetusega kokku puutunud inimesed. Eesti Vähiliidu nõukogu esimehena on ta tänapäevase vähiravi eestvedaja, Regionaalhaigla onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juhatajana siinse multimodaalse vähikeskuse looja. Lõppenud aastal on dr Valvere pühendanud palju aega ja jõudu Eesti riikliku vähitõrjeplaani loomisele, mis on uskumatult kiiresti ja edukalt jõudnud lõppfaasi.

Loe lähemalt
Agris Peedu

Regionaalhaigla toetas vähiennetuse ja vaimse tervise edendajaid

Regionaalhaigla juhatus otsustas tunnustada 2020. aastal silmapaistvaid terviseedendajaid väikese rahalise toetusega. Toetuse saavad Eesti Vähiliit ja peaasi.ee.

Loe lähemalt
dr Planken

Dr Anu Planken Meditsiiniuudistele: vähigenoomi paneeltestid on kujunemas rutiinseks praktikaks

Kui kasvajate molekulaarset iseloomustamist üksikute geenimuutuste osas on onkoloogilises diagnostikas ning sihtmärklaudravi planeerimisel kasutatud juba 10 aastat, siis viimastel aastatel on kliinilisse praktikasse juurdumas kasvajate paneeltestimine. 

Loe lähemalt
y-korpus

Regionaalhaigla uus Y-korpus loob vähipatsientidele tipptasemel ravivõimalused

Reedel, 11. detsembril kell 14.00 sai nurgakivi Regionaalhaigla uus Y-korpus, mis loob vähipatsientidele tipptasemel ravivõimalused, koondades Regionaalhaigla vähiravi kaasaegsesse ja patsiendisõbralikku keskkonda.

Loe lähemalt
dr Talving

Põhja ja Lõuna meditsiinistaapide juhid prof Talving ja prof Starkopf: palun vähendage kontakte nakkuse piiramiseks!

Tervishoiu hädaolukorra meditsiinistaapide juhid, Tartu Ülikooli Kliinikumi kriisikomisjoni juht, anestesioloogia ja intensiivravi kliiniku juhataja prof Joel Starkopf ja Regionaalhaigla juhatuse liige-ülemarst prof Peep Talving panevad Eesti elanikele südamele: viiruse leviku piiramine ja muu vajaliku ravi kättesaadavus sõltub igaühe käitumisest. Palun vähendage kontakte, hädavajalike kontaktide puhul tagage hajutatus, kandke maske, järgige kätehügieeni ja õhutage ruume.

Loe lähemalt
verekeskus

Vaata õppefilmi "Doonorist patsiendini"

Regionaalhaigla verekeskusel on valminud õppefilm "Doonorist patsiendini", kus selgitatakse kõiki protsesse, mis toimuvad doonoriverega alates verekeskusesse tulekust kuni haiglas vereülekandeni.

Loe lähemalt
Patsiendikool

Kuula esimest Patsiendikooli loengut COVID-19 teemal

Patsiendikool on Regionaalhaigla ja Regionaalhaigla Patsiendinõukoja koostöös loodud ja pidevalt uuenev õppe- ja infokeskkond patsientidele, millega soovime rohkem kaasata patsiente aktiivselt osalema ennetus- ja raviprotsessis.

Loe lähemalt
Agris Peedu

Maski kandes annad oma panuse ravi kättesaadavusse

Regionaalhaigla meedikud kutsuvad #maskkaitseb teavituskampaaniaga Eesti rahvast üles hoolima nii enda kui oma lähedaste tervisest ning avalikes kohtades kaitsemaski kandma. Vaja on teha kõik võimalik selleks, et COVID-19 ravi ei võtaks ära liiga palju olulist ressurssi muude haiguste ravi arvelt.

Loe lähemalt
dr Roose

Radioloogiapäev - 125 aastat röntgenkiirte avastamisest!

8. novembril 1895 avastas Wilhelm Conrad Röntgen röntgenkiired, seetõttu tähistame kogu maailmas 8. novembril rahvusvahelist radioloogiapäeva ja pöörame tähelepanu radioloogia olulisusele meditsiinis!

Loe lähemalt
dr Pokker

Dr Helis Pokker: munandivähk on noorte meeste haigus

Munandivähki  esineb väga harva, Eestis on aastas 25–30 esmasjuhtu.  Miks siis üldse on tähtis sellest rääkida? "Munandivähk on tegelikult noorte meeste haigus, mis esineb kõige sagedamini vanuses 15–35 ning on selles vanusegrupis number üks kasvaja," selgitab Regionaalhaigla onkoloog-ülemarst dr Helis Pokker.

Loe lähemalt
ICU

Regionaalhaigla võttis kasutusele suhtlemist toetava rakenduse Communicare ICU

Regionaalhaigla intensiivravi osakondades on nüüdsest kasutusel uus, suhtlemist toetav rakendus Communicare ICU, mis on eeskätt mõeldud nendele patsientidele, kes ei saa mingil põhjusel rääkida ega muul viisil end väljendada, kuid on võimelised iseseisvalt rakendust kasutama. Lisaks patsientidele on rakendusest abi ka nende lähedastele ja patsiendiga suhtlevale personalile.

Loe lähemalt
vaimse tervise kuu

Täna, 10. oktoobril on ülemaailmne vaimse tervise päev

Oma tervise hoidmise nimel tuleb säilitada positiivset meelt. Võtke palun hetk ja kuulake Regionaalhaigla hingehoidja Katri Aaslav-Tepandi väärt mõtisklusi selle üle, mis on vaimne tervis ja kuidas vaimset tervist toetada.

Loe lähemalt
dr Vanakesa

Rindkerekirurgia ülemarst dr Tõnu Vanakesa "Huvitajale": kerkib esile vajadus kopsuvähi sõeluuringu järele Eestis

Vähinädala fookuses on seekord kopsuvähk: põhilisest riskifaktorist - tubakast - loobumise kõrval kerkib esile ka vajadus kopsuvähi sõeluuringu järele Eestis, avastamaks haigust varajases staadiumis, räägib Põhja-Eesti Regionaalhaigla kopsukirurg Tõnu Vanakesa.

Loe lähemalt
dr Valvere

Onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juhataja dr Vahur Valvere Õhtulehele: kopsuvähk on efektiivselt ennetatav

Naiste haigestumine kopsuvähki on aasta aastalt tõusuteel: ka naiste seas levinud HPV viirus on üks kopsuvähi tekke soodustajaid ning riskiteguriks on kõigi suitsetavate tubakatoodete tarbimine.

Loe lähemalt
COVID-19

5. oktoobrist tuleb enne haiglaravi ja päevakirurgilisi protseduure teha COVID-19 test

5. oktoobrist tuleb enne haiglaravi ja päevakirurgilisi protseduure teha COVID-19 test. Regionaalhaigla Mustamäe korpuses on alates 01.10.2020 avatud plaanilisele statsionaarsele ravile ja päevakirurgiasse tulevate patsientide ettetestimiseks mõeldud kabinet C1004. 

Loe lähemalt
günekoloogilise vähi päev

20. september on rahvusvaheline günekoloogilise vähi päev

20. september on rahvusvaheline günekoloogilisele vähile pühendatud päev. Kutsume naisi selle päeva puhul üles mõtlema nii iseendale, oma tervisele kui oma lähedastele!

Loe lähemalt
dr Pokker

Regionaalhaigla vähikeskuse juhiks saab uuest aastast dr Helis Pokker

Regionaalhaigla onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juhi konkursi tulemusena valiti kliinikujuhiks Regionaalhaigla ravitöö direktor onkoloog dr Helis Pokker. Uues rollis kliinikujuhina alustab dr Pokker 1. jaanuaril 2021. 

Loe lähemalt
dr Teras

Jüri Teras kaitses 8. septembril doktoritööd “Loco-Regional Treatment of Cutaneous Melanoma”

Tervisetehnoloogiate instituudi doktorant Jüri Teras kaitses teisipäeval, 8. septembril 2020 oma doktoritööd “Loco-Regional Treatment of Cutaneous Melanoma” (“Nahamelanoomi lokoregionaalne ravi”).

Loe lähemalt
Marina Teras

Novaator: Doktoritöö annab vihjeid, kuidas viirusega melanoomi ravida

Enamasti liigselt päikese käes olemise või solaariumis käimise tõttu tekkiv melanoom on maailmas üha kasvav probleem. Tallinna Tehnikaülikooli värske doktor Marina Teras uuris sestap võimalusi, kuidas melanoomi tõhusamalt avastada ja ravida.

Loe lähemalt
Patsiendinõukoda

Regionaalhaigla patsiendinõukojaga liitus kaks uut liiget

Sel nädalal kinnitas Regionaalhaigla juhatus kaks uut patsiendinõukoja liiget - Tallinna Puuetega Inimeste Koda ning Saaremaa Vähiühing.

Loe lähemalt
dr Elme

Dr Anneli Elme Delfile: varajasest rinnavähist tervenemise tõenäosus on 90 protsenti

Onkoloogi-vanemarsti Anneli Elme sõnul teab nüüdisaegne meditsiin vähist üsna palju, aga mitte veel kõike. Juba suudetakse leida vereprooviga vähialge, mida kindla vähivormiga seostada.

Loe lähemalt
dr Terje Peetso

Kolm vähiravikeskust, Eesti riik ja Roche Eesti alustavad ühist uuringuprojekti

Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Tartu Ülikooli Kliinikum, Ida-Tallinna Keskhaigla, Sotsiaalministeerium, Haigekassa ja Roche Eesti alustavad ühist teostatavusuuringut, et hinnata kopsuvähiga patsientide raviteekonnal kogutavate andmete koondamise võimalikkust ühtsesse andmekogusse. Projekti alustamise esimese olulise sammuna sõlmisid projekti osapooled ühiste kavatsuste protokolli. Uuringusse kaasatakse alates septembrist ühe aasta jooksul suurusjärgus 850 esmase kopsuvähi diagnoosi saanud patsienti.

Loe lähemalt
dr Marina Teras

Juunikuus kaitses dr Marina Teras doktoritöö "Melanoma Markers and New Treatment Perspectives"

Regionaalhaigla dermatoveneroloog-vanemarst dr Marina Teras kaitses 19. juunil Tallinna Tehnikaülikoolis oma doktoritöö "Melanoma Markers and New Treatment Perspectives" ("Melanoomi markerid ja uued raviperspektiivid").

Loe lähemalt
vähiravi

Regionaalhaigla ehitab koostöös Merko Ehitusega vähiravi tippkeskuse

10. juulil sõlmis Regionaalhaigla hankel edukaks osutunud AS Merko Ehitus Eestiga projekteerimis- ja ehituslepingu Mustamäe meditsiinilinnaku kolmanda arendusetapi rajamiseks. Ligikaudu 14 500 m2 suurune Y-korpus loob vähihaigetele tipptasemel ravivõimalused koondades Regionaalhaigla vähiravi kaasaegsesse ja patsiendisõbralikku keskkonda. Ehitustööde maksumus ilma käibemaksuta on ligikaudu 33,8 miljonit eurot ja tööde valmimise tähtaeg 2023. aasta juulis.

Loe lähemalt
regionaalhaigla

Regionaalhaigla leevendab piiranguid, 9. juulist võib külastada haiglaravil viibivaid patsiente

COVID-19 epidemioloogiline olukord on paranenud ja arvestades Terviseameti soovitusi leevendab Regionaalhaigla seniseid piiranguid. Haigla peauksest sisenemisel ei tule enam läbida tervisekontrolli ja küsitlust ning kaitsemaskide kandmine haiglaruumides ei ole enam kohustuslik. Samuti lubatakse alates homsest, 9. juulist, külastada haiglas viibivaid patsiente.

Loe lähemalt
dr Teras

Onkoloogide Selts valis uue juhatuse

Juunis toimus Eesti Onkoloogide Seltsi üldkogu, kus arutati vähiravi ja -diagnostikaga tegelevate erialade arenguid ning seltsi edasist tegevust. Valiti seltsi uus juhatus, juhatuse esimeheks sai dr Jüri Teras.

Loe lähemalt
dr Karusoo

Neuroendokriinkasvajaga patsiendid saavad taas radionukliidravi

7. aprillil toimus nukleaarmeditsiini osakonnas taas üle pika aja esimene peptiidretseptor radionukliidravi protseduur 177Lu-DOTATATE-ga (PRRT).

Loe lähemalt
Keemiaravi infotelefon

Keemiaravi patsientide toetamiseks avatud infotelefonilt saab nõu küsida kuni 1. juunini

Koroonakriisi eriolukorras Põhja-Eesti Regionaalhaigla keemiaravi patsientide toetamiseks avatud infotelefonilt 5399 4187 on võimalik nõu küsida kuni 1. juunini. Regionaalhaigla keemiaravi patsiendid saavad helistada infotelefonile esmaspäevast reedeni 10.00–15.00 ja nädalavahetusel 12.00–14.00, telefonil annavad nõu keemiaravi arstid.

Loe lähemalt
vähiravi nõuandetelefon

Vähiravi infotelefonid pälvisid patsientide tunnustuse

Koroonakriisi eriolukorra ajal avas Regionaalhaigla vähipatsientidele mitu infotelefoni. Statistika näitab, et nõustamistelefonid olid patsientide seas populaarsed ja hinnatud.

Loe lähemalt
Rinnakabinet

Rinnakabinetid on taas avatud

Mai on rahvusvaheline rinnavähi ennetuse ja varajase avastamise kuu. Julgustame kõiki naisi rinnakabinetti külastama – oluline on, et ka ilma kaebusteta naised tuleksid uuringule, sest rinnavähk ei anna endast varajases staadiumis märku. Regionaalhaigla rinnakabinetti olete oodatud vastuvõtule nii saatekirjaga kui ka saatekirjata. Meie rinnakabinetid on mõeldud igas vanuses naistele, kellel on rinna-alaseid muresid või küsimusi.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Korduma kippuvad küsimused seoses ravitöö taastamisega

Järgnevalt leiate vastused korduma kippuvatele küsimustele seoses plaanilise ravitöö järkjärgulise taastamisega. 

Loe lähemalt
Täna tähistame õdede päeva.

Täna tähistame õdede päeva

Täna, 12. mail tähistatakse rahvusvahelist õdede päeva. Regionaalhaiglas töötab kokku 2300 õendus- ja hooldustöötajat, mis moodustab kokku 53% personalist. Tunnustame ja õnnitleme kogu õenduspersonali sel tähtsal päeval!

Loe lähemalt
dr Marina Teras

Dermatoveneroloog-vanemarst Marina Teras Meditsiiniuudistele: melanoom võib paikneda ka väljaspool tavalokalisatsiooni

Pigmendirakke esineb arenguliselt ka teistes kudedes kui nahk: konjuktiiv, horoid ning limaskestad suus, ninas, söögitorus, sooles ja kusesuguteedes. Neist paikmetest areneb hinnanguliselt 3% juhtudest ka melanoomi kolle.

Loe lähemalt
Kristi Kalvik

Kliiniline psühholoog Kristi Kalvik räägib meetodist, mis on abiks muretsemisega toimetulemisel

Keerulistel aegadel kipume sageli tundma rohkem ärevust ning pähe tulevad häirivad ja rõhuvad mõtted.

Loe lähemalt
Vaher

Vaimse tervise õde Liis Kristiin Vaher õpetab, kuidas eemalduda muremõtetest

Meie pead läbivad päeva jooksul tuhanded mõtted, kujutluspildid ja mälestused – mõned neist on meeldivad, mõned aga rõhuvad ja häirivad. Raskel ajal võib pähe tulla palju negatiivseid mõtteid, mis võivad häirida keskendumist.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Regionaalhaigla on taastamas oma tavapärast töörütmi

Eelmisel nädalal alustas Regionaalhaigla kriisist väljumise plaani detailide kokkuleppimist. Patsientide vastuvõtt järk-järgult taastub kriisieelsele tasemele.

Loe lähemalt
Maire Kuddu

Eriolukorras loodud kiiritusravi infotelefon on pälvinud patsientide tunnustuse

Koroonakriisi tõttu Regionaalhaigla kiiritusravi patsientide nõustamiseks ja toetamiseks avatud infotelefon 5328 4759 on ligi kuu ajaga end õigustanud – helistajate tunnustavast tagasisidest nähtub, et sellega on loodud võimalus saada spetsialistilt oma probleemile kiiret lahendust, värskeimat infot ja kindlustunnet ärevas olukorras.  

Loe lähemalt
E. Reva

Regionaalhaigla keemiaravi infotelefon sai esimese kuuga 266 kõnet

Koroonakriisi eriolukorras Põhja-Eesti Regionaalhaigla keemiaravi patsientide toetamiseks ja nõustamiseks avatud infotelefon 5399 4187 on edukalt käima läinud, esimese kuu jooksul aitasid arstid ja õed patsiente ja nende lähedasi 266 korral.     

Loe lähemalt
nõuandetelefon

Regionaalhaigla avas kiiritusravi patsientidele nõuandetelefoni

Alates 27. märtsist töötab tööpäevadel kell 10.00–13.00 nõuandetelefon numbril 5328 4759 kiiritus- ja samaaegset keemiaravi saavatele haigetele, kus nõu annab onkoloog.

Loe lähemalt
keemiaravi

Valminud on keemiaravi tutvustav video, et toetada meie patsiente nende raviteekonnal

Tutvuge videoga lähemalt siin.

Loe lähemalt
podcast

Kuidas tulla toime koroonaviirusest tingitud hirmu ja ärevusega?

Kuulake samal teemal podcasti Regionaalhaigla psühholoogide Kristi Kalviku ja Marko Neemega siit.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Mustamäe korpuse peasissepääs on 21.–22. märtsil suletud

Regionaalhaigla Mustamäe korpuse peasissepääs on 21.– 22. märtsil suletud. Infotelefon töötab kell 8.00-18.00 numbril 617 1300.

Loe lähemalt
telefon

Regionaalhaigla avas COVID-19 infotelefoni keemiaravi patsientidele

Alates 20. märtsist saavad Regionaalhaigla keemiaravi patsiendid helistada COVID-19 infotelefonile numbril 5399 4187.

Loe lähemalt
COVID-19

COVID-19: ohutuse tagamiseks lükkame edasi nende patsientide visiidid, kelle jaoks viivitus ei mõjuta ravitulemust ega ohusta seisundit

Kriitilisel ajal lükkame ohutuse tagamiseks edasi nende patsientide visiidid, kelle jaoks viivitus ei mõjuta ravitulemust ega ohusta seisundit.

Loe lähemalt
Terviseameti soovitused

Kuidas hoida ennast ja teisi viiruste hooajal?

Tutvuge lähemalt Terviseameti soovitustega.

Loe lähemalt
Peep Talving

Kuula Regionaalhaigla Tervisepooltunni podcasti episoodi koroonaviirusest

Saates on külas Regionaalhaigla ülemarst dr Peep Talving.

Loe lähemalt
Suuroja

Lastehaigla kolleegipreemia pälvis Regionaalhaigla onkoloog dr Tiit Suuroja

21. veebruaril tunnustas Tallinna Lastehaigla vabariigi aastapäevale pühendatud aktusel kolleegipreemiaga Regionaalhaigla onkoloogi dr Tiit Suuroja.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla

Regionaalhaiglas sai vähiravi 9212 patsienti

2019. aastal pakkus Regionaalhaigla vähiravi kokku 9212 patsiendile, haigekassa rahastas ravi 47 miljoni euro eest.

Loe lähemalt
dr Pille Sillaste

Dr Pille Sillaste: palliatiivse ravi vajadus kasvab iga aastaga

Eesti esimese ja ainsa palliatiivravi keskuse eestvedaja dr Pille Sillaste unistab meeskonna suurendamisest ja sellest, et palliatiivravi muutuks Eestis süsteemseks, mitte ei jääks entusiastide pärusmaaks, nagu seni on olnud.

Loe lähemalt
Pilt 2

Teadus kliinilise tööga käsikäes

Regionaalhaigla onkoloogia-hematoloogia kliinikus on kliiniline ja siirdemeditsiiniline teadustöö hästi juurdunud ning onkoloogidel on suur huvi teadus-arendustöö vastu.

Loe lähemalt
Regionaalhaigla liitus vähilugude kogumiskampaaniaga

Regionaalhaigla liitus vähilugude kogumiskampaaniaga „Elu vähiga. Jaga oma lugu.“

Eesti Tervishoiu Muuseumi, Tervise Arengu Instituudi, Eesti Vähiliidu ning ravimitootjate koostöös sündinud Eesti inimeste vähilugude kogumiskampaaniaga liitus Põhja-Eesti Regionaalhaigla.

Loe lähemalt
dr Riina Kütner

Regionaalhaigla valis esmakordselt aasta kõneisikud

Sel aastal andis Regionaalhaigla juhatus aastalõpupeol esmakordselt välja mitu olulist tunnustusauhinda, välja kuulutati aasta meeskond ja aasta kõneisikud 2019.

Loe lähemalt
Kiirendi

Kiiritusravi: traditsioonidega ravi areneb üha edasi

Viimasel kümnendil on mitu tehnoloogilist arengut andnud hoogu täppiskiiritusravi arenguks.

Loe lähemalt
Anneli Elme

Uusim suund vähiravis on immuunravi

Tänu kliiniliste ja teadusuuringute edule on vähktõvest tervenenute osakaal kõige kiiremini kasvav inimeste rühm tervishoius.

Loe lähemalt
Mariken Ross

Maliigsete hematoloogiliste haiguste ravi

Hematoloogiliste haiguste diagnostika ning ravi on üks kiiremini arenevaid meditsiinivaldkondi, kus uuendusi lisandub pea igapäevaselt. 

Loe lähemalt
Globocan2018

Vähk Eestis – haigestumuse, suremuse ja elulemuse trendid

GLOBOCAN 2018 andmetel on vähk enneaegse suremuse (vanuses 0–69 aastat) põhjustajana esikohal paljudes kõrgelt arenenud riikides (sh USA, Kanada, Põhja-, Lääne- ja Lõuna-Euroopa riigid), Eestis ja teistes Balti riikides seni veel teisel kohal südame- ja veresoonkonna haiguste järel.

Loe lähemalt
Terve Eestiga Vähi vastu kampaania allkirjastamine

TERVE Eestiga vähi vastu

MTÜ Eesti Vähiliit ja Eesti Vabariigi õiguskantsler Ülle Madise kutsuvad inimesi osalema suurüritusel „Terve Eestiga vähi vastu“ ning toetama vähi ennetustegevust ja varajast avastamist.

Loe lähemalt
Dr Riina Kütner rinnakabinetis

Regionaalhaigla rinnakabinetti on oodatud kõik naised!

Tuntud rinnaarst dr Riina Kütner julgustab kõiki naisi Regionaalhaigla rinnakabinetti külastama, tulla saab olenemata vanusest ning nii saatekirjaga kui ka saatekirjata. Kõik on oodatud tervist kontrollima, sest õigeaegselt avastatud rinnavähk on hästi ravitav.

Loe lähemalt
dr Helis Pokker

Dr Helis Pokker: kasvajaga peab õppima elama

2012. aastal avastati maailmas 14,1 miljonit uut vähijuhtumit ja 8,2 miljonit inimest kaotas haiguse tõttu elu. Ka tulevikuprognoos pole kuigi optimistlik.

Loe lähemalt
PERH akrediteering

Regionaalhaigla on esimene ESMO poolt akrediteeritud vähiravikeskus Balti regioonis

Oktoobris sai Regionaalhaiglast esimene Euroopa Onkoteraapia Ühingu ESMO poolt akrediteeritud onkoloogia ja palliatiivravi integreeritud keskus

Loe lähemalt
labor

Labor saab aidata kaasa vähi avastamisele?

21. sajandi inimene on enamasti terviseteadlik ja tunneb muret võimalike tervisehäirete varase diagnoosimise pärast. Ka vähiga seotud hirm ei ole kadunud. Kõige lihtsam moodus tundub olevat anda vereproov ja lasta seda igakülgselt uurida, et avastada varakult võimalikud kõrvalekalded.

Loe lähemalt
dr Vanakesa

Maailmakuulus kirurg näitab Tallinnas uniportaalset torakoskoopilist rindkereoperatsiooni

23.–24. oktoobril 2017 võõrustas Põhja-Eesti Regionaalhaigla kolmekümmet kolleegi Balti riikidest ja Soomest. Kahe päeva jooksul toimuv VATS (videotorakoskoopia) kursus, koos loengute ja näitlike operatsioonidega keskendub uuematele endoskoopilise kopsukirurgia meetoditele.

Loe lähemalt
PERH vähiravikonverents

Regionaalhaigla interdistsiplinaarne vähiravikeskus

Tutvuge vähiravikeskust tutvustava videoga lähemalt siin.

Loe lähemalt
Dr Viigimaa

Intervjuu dr Iige Viigimaaga hematoloogiast

„Hematoloogias muutub kõik ülikiiresti,“ tõdeb Regionaalhaigla hematoloog dr Iige Viigimaa. Seetõttu on möödapääsmatu nii kompetentsi koondumine kui ka kitsam spetsialiseerumine.

Loe lähemalt
Palliatiivravi Töögrupp

Kuidas raske haiguse ajal vastu pidada või lähedast toetada?

Kuidas parimal viisil vähki põdevat lähedast toetada? Kuidas ise rasket haigust põdedes vastu pidada? Kui Teid või Teie lähedast on tabanud raske haigus ja Te ei tea, kuidas edasi, olete väga oodatud PALLIATIIVRAVI KESKUSE INFOTUNDI iga kuu viimasel neljapäeval.

Loe lähemalt
Riina Kütner

Regionaalhaigla ajakiri

«Nüüdisaegne kvaliteetne vähiravi on multimodaalne, kombineerides vajadusel kirurgilist, kiiritus- ja süsteemset ravi ning vähihaigete toetus- ja taastusravi.»

Loe lähemalt
emakakaelavähi

Emakakaelavähi sõeluuring

2021. aastal kutsutakse emakakaelavähi sõeluuringule naisi (sh ravikindlustamata) sünniaastatega 1956, 1961, 1966, 1971, 1976, 1981, 1986, 1991.

Loe lähemalt