Regionaalhaigla avalikel aladel ei pea maski kandma

Lähtuvalt paranenud COVID-19 epidemioloogilisest olukorrast ei pea alates 6. juulist Regionaalhaigla avalikel aladel maski kandma. EMO-s ja vastuvõttudel jääb maski nõue kehtima.
“COVID-19 nakkuste vähenemine lubab meil järk-järgult piiranguid leevendada ka Regionaalhaiglas. Alates 6. juulist ei ole maski kandmine haigla avalikel aladel enam kohustuslik, muidugi võib soovi korral alati maski enda ja teiste kaitsmiseks kasutada, maskid on endiselt kättesaadavad registratuurides ning kabinettides. Erandiks jääb EMO ooteala, kus patsiendid peavad jätkuvalt maski ette panama. Aga kindlasti on väga oluline kätehügieen, millele tuleb jätkuvalt suurt rõhku panna,” ütles Regionaalhaigla infektsioonikontrolli talituse juhataja dr Mait Altmets. Dr Altmetsa sõnul koguneb Regionaalhaigla COVID-19 kliiniline juhtrühm igal nädalal ning teeb vastavalt epidemioloogilisele olukorrale otsused, milliseid piiranguid saab leevendada.

Mis muutub?

  • Patsiendid ja töötajad ei pea maske kandma Regionaalhaigla koridorides, fuajees, ootealadel, välja arvatud EMO, kus maskinõue kehtib endiselt. Maskid on endiselt kättesaadavad haigla ruumides kõigile soovijatele. Töötajatele jääb maskinõue ka haigla raviosakondades ning uuringuruumides, kus tekib patsiendiga lähikontakt.
  • Patsient ei pea täitma COVID-19 tervisedeklaratsiooni polikliinikus ja uuringute-eelselt. Samuti ei testita patsiente enam endoskoopiliste protseduuride eelselt.

Millised piirangud jäävad kehtima?

  • Maskinõue jääb patsientidele kehtima erakorralise meditsiini osakonnas (EMO). 
  • Polikliiniku vastuvõtul kannavad maski nii töötajad kui ka patsiendid.
  • Haigla raviosakondades ning uuringuruumides, kus on patsiendiga lähikontakt kannavad töötajad jätkuvalt maski.

Maskid on kättesaadavad registratuurides ja kabinettides.