Interdistsiplinaarne vähiravikeskus

Regionaalhaigla vähiravil on väärikas ajalugu, onkoloogilise raviga alustati Põhja-Eestis rohkem kui 70 aastat tagasi. Tänaseks on areng olnud märkimisväärne, Regionaalhaigla vähiravi on koondunud kaasaegsesse Mustamäe meditsiini- ja tehnoloogialinnakusse, kus saame patsientidele pakkuda heades tingimustes kõrgkvaliteedilist ravi. Regionaalhaigla interdistsiplinaarses vähikeskuses saavad ravi enam kui pooled Eesti vähihaigetest.

Regionaalhaiglas on kättesaadavad kõik olulisemad vähiravimeetodid – meie raviteenus hõlmab pahaloomuliste kasvajate tänapäevast onkokirurgilist, tsütostaatilist, bioloogilist, hormoon- ja immuun- ning kiiritusravi. Parima tulemuse saavutamiseks toimub aktiivne kliinikute ja raviüksuste vaheline koostöö. Samuti pakume patsientidele toetus- ja taastusravi. Patsientide ravis peame oluliseks ravi personaliseeritust ehk kohandame ravi vastavalt iga patsiendi vajadustele. Vajaduse korral teeme enne ravi alustamist molekulaargeneetilised testid. Tegeleme ka meie patsientide ja nende perekondade geneetilise nõustamisega ning osaleme vähi varase avastamise programmides ja elanikkonna nõustamises. Teeme pidevat koostööd rahvusvaheliste vähiravikeskustega ja teadusasutustega, et muutuva vähiraviga kaasas käia.

Tänapäevane onkoloogilise haige käsitlus on interdistsiplinaarne ja ravi multimodaalne. See tähendab, et vähiravisse panustavad erinevate erialade esindajad, kes on koondunud interdistsiplinaarsetesse vähiravi töögruppidese ja teevad omavahel tihedat koostööd. Regionaalhaiglas on erinevate kasvajapaikmete ravimiseks ja parima ravitulemuse saavutamiseks moodustatud spetsiaalsed töögrupid. 

Regionaalhaigla on Euroopa Vähiravi Asutuste Ühingu liige (Organisation of European Cancer Institutes, OECD). Vähiraviga tegelevad üksused on edukalt läbinud olulised akrediteeringud: kiiritusravis - QUATRO, IAEA; nukleaarmeditsiinis - QANUM, IAEA, PET/KT, EARL; haigla tervikuna - Premier Site, Sanofi.VÄHIRAVI KVALITEEDIKOMITEE TUTVUSTUS >>

Regionaalhaigla

Koostööpartnerid

Tervise Arengu Instituut

Tervise Arengu Instituut

Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituut

Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituut

Tartu Ülikool

Tartu Ülikool

MTÜ Eesti Vähiliit

MTÜ Eesti Vähiliit

Tallinna Tehnikaülikool (TalTech)

Tallinna Tehnikaülikool (TalTech)