Vaadake AIDAVAt tutvustavat animeeritud klippi

Möödunud sügisel alustas uus EU teadusprojekt AIDAVA (AI-powered Data Curation & Publishing Virtual Assistant), mille eesmärk on tehisintellekti abil maksimaalselt automatiseerida personaalsete terviseandmete kureerimist ja avaldamist.

Uurimisprojektis teevad koostööd 14 partnerit üheksast Euroopa riigist. Projekti siht on astuda mitmete tehisintellektil põhinevate lahenduste abil suur samm edasi personaalsete terviseandmete kogumise automatiseerimises, töötlemises ja avaldamises. Projekti rahastab Euroopa Liidu Horizon Europe teadus- ja innovatsioonimeetmete programm.

Projekti eesmärgiks oleva prototüübi väljatöötamist ning testimist korraldavad kolm haiglat – Põhja-Eesti Regionaalhaigla, Maastrichti ülikooli haigla ja Grazi meditsiiniülikooli haigla. Regionaalhaigla juhib esimest tööpaketti, mille eesmärk on detailselt kirjeldatud ja valideeritud kasutuslood tehnilise lahenduse prototüübi sisendina. Lisaks panustab haigla eesti keelele kohandatud annoteeritavate tekstide loomisse prototüübi õpetamiseks. Pärast prototüübi valmimist testivad ja hindavad projektis osalevad kolm haiglat, sh Regionaalhaigla lahenduse kasutatavust.

Vaadake tutvustavat videot siit.