Jämesoolevähi sõeluuringud

Jämesoolevähi sõeluuring on efektiivne, võimaldades avastada jämesoolevähki varases staadiumis või enne selle tekkimist. Alates 2016. aastast on Eestis sarnaselt paljude teiste riikidega kasutusel rahvastikupõhised sõeluuringuprogrammid. Jämesoolevähi sõeluuringule on oodatud 60–­69-aastased mehed ja naised iga kahe aasta tagant.

2023. aastal on kutsutud jämesoolevähi sõeluuringule ravikindlustatud ja ravikindlustamata naised ja mehed sünniaastaga 1955, 1957, 1959, 1961, 1963.

Vähi sõeluuringute register kogub andmeid rahvastikuregistrist, vähiregistrist ja tervise infosüsteemist ning moodustab sõeluuringu sihtrühma. Sõeluuringus osalejatele saadetakse posti teel rahvastikuregistris olevale aadressile perearsti nimel kutse. Kutse saamine ei tähenda, et inimesel kahtlustatakse vähki, vaid valim esindab läbilõiget ühiskonnast. Pärast kutse saamist tuleb kirjasaajal end registreerida pereõe vastuvõtule.

Detailsema ülevaate saab meie onkoloogi ja jämesoolevähi sõeluuringuprogrammi koordinaatori dr Tiit Suuroja blogipostitusest Kuidas jämesoolevähki vältida?“.

Lisainfo jämesoolevähi sõeluuringu kohta on leitav ka haigekassa lehelt: www.haigekassa.ee/inimesele/haiguste-ennetus/jamesoolevahi-soeluuring.

Infot Regionaalhaiglas läbiviidavate jämesoolevähi sõeluuringute kohta saab telefoninumbrilt 617 2354. Meie endoskoopiaosakond asub aadressil Sütiste tee 19, B-korpuse 1. korrusel liftide juures.