Vähikeskus tähistas vähipäeva ühise maalimisega

1. veebruaril kogunesid uude Y-korpusesse ülemaailmse vähipäeva tähistamiseks Regionaalhaigla onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku arstid-õed-spetsialistid koos patsientidega, et üheskoos oma mõtted ja emotsioonid lõuendile kanda.

„Oleme üks meeskond vähiravis ja nii oleme ka sümboolset täna üheskoos maalimas ühiseid teoseid – igaüks veidi omamoodi, samas moodustades terviku. Laske oma tunded ja mõtted lennata,“ avas ürituse onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juhataja dr Helis Pokker.

"Minu jaoks oli kutse maalima tulla meeldiv üllatus ja ühtlasi ka võimalus seeläbi tänada kõiki neid imelisi inimesi, kellega ma 2018. aastal PERHI majas kokku puutusin ja kes mu tervenemisele igati kaasa aitasid. Kuna tegutsen igapäevaselt kunstitarvete maailmas, siis läbi Skizze kunstistuudio sain ma oma panuse anda selleks, et maalimine oleks lahe kogemus kõikidele osalisetele. Mu meelest oli see tõeliselt lahe kogemus, kus suurema või väiksema kunstikogemusega inimesed pea ees loomingulisse protsessi sukeldusid ning ühiselt miskit kaunist lõid. See kaotas ära ametlikud piirid meditsiinipersonali ja patsientide vahel, sest kõigil oli ühine eesmärk," rääkis oma kogemusest vähi seljatanud Hedi.

Kolmetunnise ühismaalimise käigus tekkis sõbralik ja töine sünergia, mille tulemusel valmisid viis eripalgelist kunstiteost. Maalinäitus jääb avatuks esmalt Aatriumi kohvikus, misjärel liigub näitus vastavatavasse Y-korpusesse vähikeskuse ruumidesse.

Ülemaailmset vähipäeva tähistatakse igal aastal 4. veebruaril ja see on pühendatud vähivastasele võitlusele. Päeva korraldab Rahvusvaheline Vähivastane Liit UICC (Union for International Cancer Control). Ülemaailma vähipäeva kohta saab rohkem infot https://www.worldcancerday.org/