Regionaalhaigla uuendas ESMO akrediteeringut onkoloogia ja palliatiivravi valdkonnas

Euroopa Onkoteraapia Ühing (ESMO)  tunnustas taas Regionaalhaigla onkoloogia ja palliatiivravi kõrget taset, Regionaalhaigla on 2022-2024 aastateks ESMO poolt akrediteeritud onkoloogia ja palliatiivravi integreeritud  keskus.

„Tegemist on väga olulise tunnustusega palliatiivravi valdkonnas ja mul on hea meel, et Regionaalhaigla  on Eestis jätkuvalt suunanäitajaks. Akrediteeringu uuendamine tähendab, et palliatiivravi ja onkoloogia viimaste aastate arendused nii teenustes kui kliinilises töös on märkimisväärsed. Tänan kõiki kolleege, kes igapäevaselt palliatiivravis töötavad," ütles Regionaalhaigla taastus- ja palliatiivravi kliiniku juhataja dr Mari Lõhmus.

„Palliatiivravil on asendamatu roll kaasaegses vähiravis, Regionaalhaigla palliatiivravi kollektiiv on valdkonda süsteemselt arendanud ning patsientide heaolu nimel igapäevaselt pingutanud. Suur rõõm on, et ka Euroopa Onkoteraapia Ühing hindab kõrgelt meie tegevusi ja on meid taasakrediteerinud onkoloogia ja palliatiivravi integreeritud keskuseks,“ lisas Regionaalhaigla palliatiivravikeskuse juhataja dr Pille Sillaste ning lisas: „Palliatiivravi osas on meil veel palju tööd ees, aga hea meel on, et need sammud, mis oleme astunud, on tähelepanu ja tunnustust pälvinud. See annab jõudu uue hooga edasi minna ning patsiendikeskset vähiravi pakkuda.“

Regionaalhaigla on ka Euroopa Vähikeskuste Organisatsiooni OECI (Organisation of European Cancer Institutes) täisliige. Regionaalhaigla kiiritusravikeskus on auditeeritud ja akrediteeritud Rahvusvahelise Aatomienergia Agentuuri poolt.

 

Certificate_North_Estonia_Medical_Centre.pdf