Naissuguelundite kasvajad

Günekoloogiliste kasvajate töögrupp tegeleb kõigi võimalike günekoloogiliste kasvajate diagnostika ja raviga.
Raviotsused sünnivad konsiiliumites, mis toimuvad kolm korda nädalas, neist piltdiagnostiline eelneb alati kliinilistele konsiiliumitele. 

Raviotsused on kooskõlas rahvusvaheliste ravijuhistega. Konsiiliumis on esindatud kõigi ravimodaalustega tegelevad arstid - kirurg, keemia- ja kiiritusravi arst ning radioloog ja patoloog. Seega saab patsient vastavalt haiguse staadiumile parimat ravi.

Rakendame edukalt ka endoskoopilist kirurgiat onkogünekoloogias. Alahinnata ei saa ka plastiliste ja rekonstruktiivsete operatsioonide olulisust vähihaige ravis. Ravi motoks on optimaalsus - nii vähe kui võimalik, nii palju kui vajalik - see tähendab, et nn igaks juhuks ravi ei teostata ja ebamõistlikku radikaalsust ei rakendata. Oluline on turvalisuse tagamine patsiendile nii professionaalses (kogenud personal, kõrgel tasemel intensiivravi) kui ka inimlikus mõttes ja seda eelkõige õenduse ja hoolduse tasandil.

Osaleme regulaarselt rahvusvahelistes kliinilistes uuringutes ning oleme kaasautoriteks European School of Oncology korraldatud onkogünekoloogiliste ravijuhiste väljatöötamisel, aga ka erialase käsiraamatu väljaandmisel Euroopas.