Günekoloogiliste kasvajate ravimeeskond

Günekoloogiliste kasvajate töögrupp tegeleb kõigi võimalike günekoloogiliste kasvajate diagnostika ja raviga. Raviotsused sünnivad konsiiliumites, mis toimuvad kolm korda nädalas, neist piltdiagnostiline eelneb alati kliinilistele konsiiliumitele. 

Raviotsused on kooskõlas rahvusvaheliste ravijuhistega. Konsiiliumis on esindatud kõigi ravimodaalustega tegelevad arstid - kirurg keemia- ja kiiritusravi arst ning radioloog ja patoloog. Seega saab patsient vastavalt haiguse staadiumile parimat ravi.

Rakendame edukalt ka endoskoopilist kirurgiat onkogünekoloogias. Ravi motoks on optimaalsus - nii vähe kui võimalik palju kui vajalik - see tähendab, et nn igaks juhuks ravi ei teostata ja ebamõistlikku radikaalsust ei rakendata. Oluline on turvalisuse tagamine patsiendile nii professionaalses (kogenud personal, kõrgel tasemel intensiivravi) kui ka inimlikus mõttes ja seda eelkõige õenduse ja hoolduse tasandil.

Osaleme regulaarselt rahvusvahelistest kliinilistes uuringutes ning oleme kaasautoriteks European School of Oncology korraldatud onkogünekoloogiliste ravijuhiste väljatöötamisel, aga ka erialase käsiraamatu väljaandmisel Euroopas.

 

Raviprotsessi kohta saate täpsemalt lugeda SIIT.

Rinnanäärme kasvajate töögrupp

günekoloog
Dr Jelena Gavrilkina
Dr Katrin Lepik
günekoloog
Dr Herki Kaljusmaa
Dr Ruth Brand
Dr Lea Mällo

Dr Lea Mällo

Patoloog-ülemarst-keskuse juhataja Loe lähemalt
Dr Kristjan Kiiman
Dr Kaarina Ristmägi
Dr Kärt Seer
Figuuri pilt
Figuuri pilt
Figuuri pilt
Figuuri pilt
Dr Elina Reedi