Keemiaravi nõustamine

Keemiaravi keskuses toetab patsiente ja nende lähedasi õde-nõustaja. Õde-nõustaja tegeleb iga patsiendiga individuaalselt. Õde-nõustaja teavitab ja nõustab patsienti arsti poolt määratud keemiaravi skeemiga kaasnevate võimalike kõrvaltoimete osas, tegeleb patsiendi informeerimise ja õpetamisega ravi eel, ajal ja järgselt. Nõustamise eesmärk on aidata patsientidel proaktiivselt toime tulla nende terviseseisundist ja/või ravist tingitud muutustega elus, et vältida võimalikke ebamugavusi ja toetada toimetulekut kodus.

Õde-nõustaja poole võib pöörduda kogu raviprotsessi ajal ja ravi järgselt.

Keemiaravi mõju igale inimesele on väga individuaalne, sõltuvalt igale patsiendile määratud raviskeemist ja tervislikust seisundist. Paljudel patsientidel ei teki kogu ravi vältel olulisi kõrvaltoimeid. Kui ravi põhjustab siiski kõrvaltoimeid, siis võtke julgelt õde-nõustajaga ühendust, kellega koos leiate sobiva lahenduse, kuidas enesetunnet parandada. Tavaliselt väljenduvad keemiaravi kõrvaltoimed kahe nädala jooksul peale ravikuuri, tablettravi korral võivad need avalduda ka kogu raviperioodi jooksul. Õde-nõustaja toetab patsienti nii ravi ajal kui ka ravikuuride vaheaegadel telefoni teel nõustamise kaudu.

 

Õde-nõustaja kontakttelefon statsionaaris

Tööpäevadel 9:00–11:00
Tel: 5331 7332
 

Õde-nõustaja kontakttelefon päevaravi osakonnas

Tööpäevadel 12:00–14:00
Tel: 5306 7879
 

 

 

Patsiendi lugu

Merike

Merikese lugu

Merike Värik: (Rinna)vähk ei ole surmaotsus, abi on olemas „Kui ütlen vähihaigele, et ma tean, mida te tunnete, siis ta ei usu mind, aga kui ma ütlen, et tean, mida tunnete ja mõtlete, olen selle kõik ise läbi teinud, siis tajun, kuidas ta hakkab avanema,“ sõnab Merike Värik, endine rinnavähipatsient, kes nüüd tegutseb Regionaalhaigla vähihaigete teabetoas nõustaja-tugiisikuna. Merike on kena naine – reibas, naerusuine, optimistlik, uhked lopsakad juuksed ulatumas õlgadeni … Väliselt ei reeda miski, et ta on liigagi hästi tuttav sellise raske haigusega nagu vähk ja on läbi teinud kõik, mis

Loe lähemalt
Uroloogiliste kasvajate töögrupp

EPL: Uus vähiravim andis Saaremaa mehele tervise tagasi

EPL: Uus vähiravim andis Saaremaa mehele tervise tagasi Viimases staadiumis neeruvähki põdenud patsient tervenes tänu uuele ravimile, mida tulevast aastast rahastab riik. Kuressaare mees Maido ei osanud kolm aastat tagasi aimatagi, mis võib põhjustada tema üha kehvemat enesetunnet. Kui teedeehitusel töötava Maido tervis juba väga nõrgaks jäi ja pea ringi käima hakkas, läks ta Kuressaare haigla erakorralise meditsiini osakonda.

Loe lähemalt

Keemiaravi nõustamine

Keemiaravi keskuses toetab patsiente ja nende lähedasi õde-nõustaja. Õde-nõustaja on patsiendile toeks eelkõige keemiaravi kõrvaltoimete leevendamise osas. Õde-nõustaja on õde, kes tegeleb iga patsiendiga individuaalselt, vajadusel kaasatakse lähedased. Õde-nõustaja teavitab ja nõustab patsienti arsti poolt määratud keemiaravi skeemiga võimalike kaasnevate kõrvaltoimete osas, tegeleb patsiendi informeerimise ja õpetamisega ravi eel, ajal ja järgselt.