Keemiaravi nõustamine

Keemiaravi keskuses toetab patsiente ja nende lähedasi õde-nõustaja. Õde-nõustaja tegeleb iga patsiendiga individuaalselt. Õde-nõustaja teavitab ja nõustab patsienti arsti poolt määratud keemiaravi skeemiga kaasnevate võimalike kõrvaltoimete osas, tegeleb patsiendi informeerimise ja õpetamisega ravi eel, ajal ja järgselt. Nõustamise eesmärk on aidata patsientidel proaktiivselt toime tulla nende terviseseisundist ja/või ravist tingitud muutustega elus, et vältida võimalikke ebamugavusi ja toetada toimetulekut kodus.

Õde-nõustaja poole võib pöörduda kogu raviprotsessi ajal ja ravi järgselt.

Keemiaravi mõju igale inimesele on väga individuaalne, sõltuvalt igale patsiendile määratud raviskeemist ja tervislikust seisundist. Paljudel patsientidel ei teki kogu ravi vältel olulisi kõrvaltoimeid. Kui ravi põhjustab siiski kõrvaltoimeid, siis võtke julgelt õde-nõustajaga ühendust, kellega koos leiate sobiva lahenduse, kuidas enesetunnet parandada. Tavaliselt väljenduvad keemiaravi kõrvaltoimed kahe nädala jooksul peale ravikuuri, tablettravi korral võivad need avalduda ka kogu raviperioodi jooksul. Õde-nõustaja toetab patsienti nii ravi ajal kui ka ravikuuride vaheaegadel telefoni teel nõustamise kaudu.

 

Õde-nõustaja kontakttelefon statsionaaris

Tööpäevadel 9:00–11:00 (muul ajal jätke teade automaatvastajale)
Tel: 5331 7332
 

Õde-nõustaja kontakttelefon päevaravi osakonnas

Tööpäevadel 12:00–14:00
Tel: 5306 7879
 

 

 

Patsiendi lugu

Merike
Uroloogiliste kasvajate töögrupp

EPL: Uus vähiravim andis Saaremaa mehele tervise tagasi

Loe lähemalt

Keemiaravi nõustamine

Keemiaravi keskuses toetab patsiente ja nende lähedasi õde-nõustaja. Õde-nõustaja on patsiendile toeks eelkõige keemiaravi kõrvaltoimete leevendamise osas. Õde-nõustaja on õde, kes tegeleb iga patsiendiga individuaalselt, vajadusel kaasatakse lähedased. Õde-nõustaja teavitab ja nõustab patsienti arsti poolt määratud keemiaravi skeemiga võimalike kaasnevate kõrvaltoimete osas, tegeleb patsiendi informeerimise ja õpetamisega ravi eel, ajal ja järgselt.