Sõeluuringud

Rinnavähi sõeluuring

Sõeluuringu eesmärk on avastada rinnavähk võimalikult varajases staadiumis. On oluline, et uuringul osaleksid ka end terveks pidavad naised, sest varajases staadiumis rinnavähk endast märku ei anna. Seni läbi viidud uuringute tulemusel saab väita, et sõeluuringutega on võimalik naiste suremust rinnavähki vähendada 30–35%.

Kui kuulute uuringule kutsutavate sihtrühma, võite uuringule registreeruda ka kutset ootamata. Sõeluuringule registreerimisel kontrollitakse eelkõige sünniaastat. 

Sõeluuringule saab registreeruda E–R kell 8–16 telefonil 617 2405 ja 5300 6334.

Mammoloogi vastuvõtule saab registreeruda siit>>

Uuring on tasuta, kutset ega saatekirja ei ole vaja ning elukoha piirangut pole.

 

Jämesoolevähi sõeluuring

Jämesoolevähi sõeluuring on efektiivne, võimaldades avastada jämesoolevähki varases staadiumis või enne selle tekkimist. Alates 2016. aastast on Eestis sarnaselt paljude teiste riikidega kasutusel rahvastikupõhised sõeluuringuprogrammid. Jämesoolevähi sõeluuringule on oodatud 60–­69-aastased mehed ja naised iga kahe aasta tagant.

 

Emakakaelavähi sõeluuring

Sõeluuring tähendab tervete, kaebusteta inimeste hulgast haigete leidmist, välja sõelumist.
Sõeluuringute eesmärgiks on leida algavat, varases staadiumis vähki, siis kui inimene ise veel midagi halba ei tunne. Emakakaelavähi sõeluuringul on võimalik avastada ka vähieelset seisundit, mida on võimalik ravida enne vähi tekkimist. Mida varasemas staadiumis on vähk diagnoositud, seda paremad on ravitulemused.

Sõeluuringud

Uuringud kinnitavad, et sõeluuringutel osalemine vähendab haigestumisriski. Sõeluuringud on hea võimalus enda tervise kontrollimiseks ning kindlustunde saamiseks. Regionaalhaiglas saab osaleda emakakaelavähi, rinnavähi ning soolevähi sõeluuringutes.