Radioloogilised uuringud

Radioloogiakeskus on nüüdisaegse radioloogilise piltdiagnostikaga tegelev üksus. Eraldi osakondadena kuuluvad keskuse koosseisu endoskoopia osakond ja nukleaarmeditsiini osakond. Radioloogiakeskuse toimetuleku igapäevaülesannetega tagab asjatundlik teotahteline personal, kõrgtehnoloogiline aparatuur ja tänapäevane töökeskkond, mis on põhiliselt koondatud haigla 2009. aastal valminud X-korpusesse.

Meie igapäevatöö on uuringutulemuste analüüs, tõlgendamine ja edastamine ning vajaduse korral täiendavate uuringute või soovituste väljapakkumine. Radioloogiaosakonna tööst suure osa moodustavad onkoloogiliste patsientide uuringud. Piltdiagnostikat kasutatakse nii kasvajaliste haiguste ennetamise, avastamise, eritlemise, jälgimise kui ka ravivastuse hindamise käigus.

Radioloogias on uuringumeetoditena kasutusel röntgen, mammograafia, ultraheli, kompuutertomograafia, magnetresonantstomograafia ja angiograafia. Lisaks teostame ultraheli, kompuutertomograafia ja magnetresonantstomograafia kontrolli all erinevaid menetlusprotseduure (nt biopsiate ehk koeproovide võtmine, dreenide paigaldamine jpm).

Haiguste diagnoosimise kõrval pakume radioloogiakeskuses üha enamate haigusseisundite korral piltjuhitud mitteinvasiivseid ravivõimalusi.

Radioloogia registratuurid

  • Eerakorralise meditsiini keskuse patsientidele mõeldud tel 617 1296, 617 1176
  • Magnetresonatstomograafia, kompuutertomograafia, ortopantomograafia ja mammograafia tel 617 1275
  • Röntgenuuringute tel 617 1341, 617 1743
  • Ultraheli ja luutiheduse uuringute tel 617 1754
Nukleaar skeem
Nukleaar skeem suurelt
Suurenda
Sulge
Nukleaar skeem