4. veebruaril tähistatakse ülemaailmselt vähi vastu võitlemise päeva, Regionaalhaigla kutsub kõiki osa saama vestlusringist, kus tulevad arutlusele patsiendi lähedaste roll, psühholoogiline abi, seksuaalsus vähiravi ajal ning peale ravi, kehaline aktiivsus ja õige toitumine. Oma loo räägivad mitmed vähipatsiendid ning enda vaatenurgast jagab kogemusi ja nõuandeid ka patsiendi lähedane. Üritus kantakse üle kl 14.00 aadressil www.onkoloogiakeskus.ee ja Regionaalhaigla FB lehel.
„Küsisime oma patsientidelt ning patsiendinõukoja liikmetelt, mis on nende jaoks kõige olulisemad mured ja vastavalt saadud tagasisidele räägime vähiraviga kaasnevatest teemadest, millele on avalikkuses teenimatult vähe tähelepanu pööratud,“ ütles Regionaalhaigla onkoloogia- ja hematoloogiakliiniku juhataja dr Helis Pokker ning lisas: „Onkoloogina tean, kui keeruline on lisaks patsiendile lähedasel pereringil, me kutsusime kogemusi jagama patsiendi lähedase ja nõu andma psühholoogi. Teine teema on seksuaalsus nii vähiravi ajal kui ka peale seda, kliiniline seksuoloog dr Imre Rammul arutleb sel teemal. Sageli on vähiravi ajal raske leida motivatsiooni ennast liikuma sundida, aga tõenduspõhiste uuringute andmetel väheneb vähihaige suremuse risk kui olla füüsiliselt veidigi aktiivne või teha kergemat jõutreeningut, füsioterapeut Karin Kalvet näitab konkreetseid harjutusi ja toitumissoovitusi annab dr Hanna-Liis Lepp.“
Oma kogemuslugusid jagavad ka mitmed vähipatsiendid. „Minu lugu sai alguse juba 20 aastat tagasi, tol ajal ei olnud sellist tugevat toetavat võrgustikku nagu praegu, kui meil on teabetoad ja vähiühingud, arstid räägivad avameelsemalt diagnoosidest, vähiravi on nüüd palju terviklikum,“ ütles vähipatsient Tiia Treimann-Differt, kes homme vestlusringis osaleb.
Diskussioonis saavad sõna kliiniline seksuoloog dr Imre Rammul, psühholoog Anni Kuusik, Läänemaa Vähiühingu juht ja vähipatsient Tiia Treimann-Differt, Saaremaa Vähiühingu juht Siiri Rannama, onkoloog dr Kadri Putnik, modereerib dr Helis Pokker.