Regionaalhaigla avas COVID-19 infotelefoni keemiaravi patsientidele

Alates 20. märtsist saavad Regionaalhaigla keemiaravi patsiendid helistada COVID-19 infotelefonile numbril 5399 4187, helistada võib esmaspäevast reedeni 10.00–15.00, nädalavahetusel 12.00–14.00, infotelefonil annavad nõu keemiaravi arstid.

„Eriolukord teeb mõistetavalt murelikuks nii patsiendid kui ka meedikud, vähipatsientide jaoks on hirm nakatuda COVID-19 viirusesse lisakoormus. Vähiravi saavate haigete osas oleme praegusel perioodil eriti ettevaatlikud, peame väga oluliseks patsientide igakülgset toetamist ja turvatunde loomist, mistõttu otsustasime pingelisel ajal käivitada COVID-19 infotelefoni, kuhu saavad murega helistada kõik meie keemiaravi patsiendid ja nende lähedased,“ ütles Regionaalhaigla keemiaravi keskuse juhataja dr Anneli Elme ning lisas: „Ka kriitilisel ajal ei jäta me mitte ühtegi vajalikku raviprotseduuri tegemata. Ohutuse tagamiseks lükkame edasi vaid nende haigete visiidid, kellel viivitus ei mõjuta ravitulemust ega ohusta seisundit,“ rõhutas ta. Regionaalhaigla on ülima hoolega valmistunud viirusepideemiaga toimetulekuks.

Samaaegselt jääb patsientidele kättesaadavaks ka keemiaravi nõustamistelefon, kus vastavad keemiaravi õde-nõustajad: www.onkoloogiakeskus.ee/keemiaravi-noustamine