Regionaalhaigla onkoloogid viisid koostöös Euroopa tippspetsialistidega läbi rahvusvahelise onkoloogia meistriklassi

Regionaalhaigla onkoloogid eesotsas dr Anneli Elmega korraldasid juulis koostöös Euroopa suurimate vähiorganisatsioonidega rahvusvahelise onkoloogiaalase meistriklassi (ESO-ESMO Baltic and Eurasia Masterclass in Clinical Oncology) Balti ja Euraasia regiooni noortele onkoloogidele.

“Konverentsi eesmärgiks oli parandada osavõtjate kliinilisi teadmisi, ühtlustada vähiravi kvaliteeti maailmas, täiendada end riiklikuks või ESMO eksamiks ning pakkuda onkoloogidele teadmiste värskenduskuuri. Üritus toimus COVID-19 pandeemia tõttu virtuaalselt,” ütles dr Anneli Elme ning lisas: ”Meil oli suur au seda korraldada ja väga hea meel on eelkõige selle üle, et saime osalejatelt palju positiivset tagasisidet. Minu eriline tänu kõigile kolleegidele, kes aitasid tippüritust läbi viia.”

Üheskoos Euroopa tunnustatud lektoritega osalesid Eestist õppejõududena kopsukasvajate spetsialistina dr Kersti Oselin, uroloogiliste kasvajate spetsialistina dr Mikk Saretok, rinnavähi spetsialistina dr Tõnis Metsaots ning Anneli Elme seedetrakti kasvajate spetsialistina.

Rinnavähi sessioonis õppejõuna esinenud dr Tõnis Metsaotsa sõnul andis konverents õpilastele hea võimaluse erialaseks aruteluks väliskolleegidega. “Väga oluline on selle ürituse puhul ka multidistsiplinaarne õpetamisviis, osalejad said võimaluse esitada haigusjuhtumi, arutada seda seejärel ekspertidega ja igapäevapraktikas ette tulevate olukordade kohta nõu küsida,” ütles dr Metsaots.

Konverentsile valiti 76-st kandideerijast 48 noort onkoloogi Portugalist, Hiinast, Venemaalt, Ukrainast, Armeeniast, Türgist, Lätist, Poolast, Rumeeniast, Usbekistanist Hong Kongist ja mujalt. Osavõtjate keskmine vanus oli 30. Üritus korraldati koostöös Euroopa Onkoteraapia ühinguga ESMO (European Society for Medical Oncology) ning Euroopa onkoloogiakooliga ESO (European School of Oncology). 

Konverentsi olulisust illustreerib ka asjaolu, et varasemate ürituste põhjal on avaldatud kaks teadusartiklit.